Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
czwartek, 19 września 2024
Zabiorę Cię dziś na bal- WODECKI TRIBUTE / Wyrostek, Malchar-Orynicz, Cebula-Orynicz
 Koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego – muzycznego geniusza, który pozostawił po sobie niezapomniane dzieła. To wyjątkowe wydarzenie jest hołdem dla niezwykłego artysty i Jego niepowtarzalnego wkładu w polską muzykę.
Na scenie wystąpią charyzmatyczni soliści- Wiola Malchar - Orynicz, Marcin Wyrostek, Daniel Cebula - Orynicz- znani między innymi ze współpracy z Teatrem Rozrywki, w towarzystwie 11-osobowego zespołu instrumentalnego pod kierownictwem wybitnego pianisty, producenta- Dawida Makosza.

Artyści starając się odzwierciedlić różnorodność twórczości Wodeckiego, zapewnią niezapomniany występ. Ich głosy przeniosą publiczność w świat emocji i wspomnień. Każdy z solistów wniesie swoje wyjątkowe interpretacje utworów, oddające hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, ale także wyrazi swoje własne artystyczne piękno.

Autorskie aranżacje doskonale oddadzą oryginalne brzmienie utworów, ukażą całe spektrum twórczości Zbigniewa Wodeckiego, a spektakl świateł dobarwi widowisko, dając niezapomniane przeżycie estetyczne dla słuchaczy.

W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje Mistrza, takie jak ”Zacznij od Bacha”, ,”Z Tobą Chcę Oglądać Świat”, ,”Lubię wracać tam, gdzie byłem", „Chałupy welcome to”, „Pszczółka Maja”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Izolda” i wiele innych. Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniały się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych pisarzy takich jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jacek Cygan.

W trakcie koncertu zostaną wyświetlane materiały multimedialne związane z życiem i twórczością Zbigniewa Wodeckiego, dodające wydarzeniu unikalny charakter. Wydarzenie zostało przygotowane oraz wyreżyserowane przez Wiolę Malchar-Orynicz oraz Daniela Cebula-Orynicz, pomysłodawców widowiska.



ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
czwartek, 19 września 2024
godz. 19:00
piątek, 20 września 2024
DŻEM - BILETY WYPRZEDANE
Legenda powraca do BCK. Po raz pierwszy w Bielsku-Białej Dżem z nowym wokalistą - Sebastianem Riedlem.
Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”... I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje...

Dżem – polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

Dżem wystąpi w składzie:

Sebastian Riedel – śpiew (od 2024)

Adam Otręba – gitara (1973–1982, od 1983)

Benedykt „Beno” Otręba – gitara basowa, śpiew (1973–1976, od 1980)

Jerzy Styczyński – gitara (1979–1981, od 1981)

Zbigniew Szczerbiński – perkusja (od 1992)

Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe (od 2005)

piątek, 20 września 2024
godz. 19:00
niedziela, 22 września 2024
spektakl CUDOWNA TERAPIA
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”.
Obsada; Edyta Jungowska, Dariusz Kordek, Artur Pontek.
Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 22 września 2024
godz. 16:00
środa, 25 września 2024
Koncert dla Wszystkich - EDYTA GEPPERT - BILETY WYPRZEDANE
Edyta Geppert z towarzyszeniem Konrada Wandtrycha – fortepian i zespołu Vasie. Recital wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.
Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

W 2014 roku Edyta Geppert nawiązała współpracę z zespołem Vasie (Marcin Maroszek,  Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski). Jego skład (akordeon i dwie gitary) pozwala artystce wykonywać na estradzie piosenki, które cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy, a do tej pory były znane jedynie z nagrań płytowych.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.

Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).






środa, 25 września 2024
godz. 18:00
czwartek, 26 września 2024
koncert jubileuszowy 10 lat Fundacji Włóczykije
Jubileusz 10-lecia działalności Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije”. Będzie to wielkie multimedialne taneczno-wokalne widowisko pt: Włóczykije i Przyjaciele, w którym wystąpią oprócz naszych obecnych i dawnych podopiecznych: Beata Buszka – Beti śpiewa dla dzieci, Paweł Borkowski, Adrian Mitoraj z iluzją oraz od lat zaprzyjaźniona z nami Grupa Perkusyjna Walimy w Kocioł, a wszystkim akompaniował będzie zespół muzyczny złożony z 13 muzyków wraz z sekcją dętą oraz kwartetem smyczkowym pod dyrekcją Pawła Stępnia.
W programie usłyszymy piosenki znane i lubiane z repertuaru Blues Brothers, Deep Purple, Kayah, Ray'a Charlesa, Joe Cockera, z musicalu Matylda i in. oraz autorskie utwory Zespołu Włóczykije.

Fundacja rozwija dzieci, młodzież i dorosłych wokalnie, tanecznie, teatralnie a także instrumentalnie. Upust tym umiejętnościom dadzą nasi podopieczni podczas jubileuszowego show, które jest przeznaczone dla całych rodzin. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w BCK. Rezerwacja pod nr tel. 693-429-513
czwartek, 26 września 2024
godz. 18:00
piątek, 27 września 2024
GOLEC UORKIESTRA - jubileusz 25-lecia BILETY WYPRZEDANE
Łukasz i Paweł Golcowie zapraszają na niezwykły muzyczny spektakl z okazji 25-lecia Golec uOrkiestra. Bilety w cenie promocyjnej.

Solidna porcja soczystego góralskiego folku, szczypta popu, odrobina rock & rolla i okruch jazzu. Z tych muzycznych komponentów Golec uOrkiestra stworzyła niezwykle oryginalny przepis na muzyczny sukces. Twórcy tego artystycznego projektu to urodzeni pod dobrą nutą bracia bliźniacy Łukasz i Paweł Golcowie. Górale z Milówki w Beskidzie Żywieckim, absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach zadebiutowali w 1999 roku płytą Golec uOrkiestra 1. Umieszczone na niej utwory, takie jak Lornetka                  czy  Crazy is my life, do dziś nuci cała Polska. Na kolejnym krążku grupy Golec uOrkiestra 2, wydanym w 2000 roku, znalazł się przebój Ściernisco, jedna z ulubionych piosenek byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga W. Busha, żartobliwe Słodycze oraz dedykowany Adamowi Małyszowi utwór Zwycięstwo. Dwa lata później na rynku muzycznym ukazał się album Golec uOrkiestra 3, z którego pochodzą pełne góralskiej dynamiki Pędzą konie oraz ironiczne Kto się ceni. Choć Zespół  jest wierny swoim muzycznym korzeniom, nie obawia się artystycznych eksperymentów, czego przykładem jest współpraca z Gromeem i Bedoesem. Efektem tej kooperacji jest wydany w 2019 roku utwór Górą Ty, który natychmiast podbił muzyczne listy przebojów i stał się niekwestionowanym hitem. Dowodem odwagi i otwartości na nowe formy muzyczne jest także projekt Symphoethnic, w którym zespół Golec uOrkiestra połączył siły z wybitnymi wokalistami (Piotr Cugowski, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Krzysztof Trebunia - Tutka), z orkiestrą symfoniczną Silesian Art Collective, Orkiestrą Ludową oraz najwybitniejszymi wirtuozami gry na instrumentach etnicznych. Koncert składa się ze znanych przebojów Golec uOrkiestry w nowych aranżacjach oraz kilku premierowych utworów. Połączenie brzmień symfonicznych z muzyką etniczną okazało się znakomitym pomysłem, bo projekt został fantastycznie przyjęty i wysoko oceniony przez publiczność.

Bracia Paweł i Łukasz Golcowie z ogromną pasją i zaangażowaniem poświęcają się nie tylko koncertowaniu i tworzeniu nowych utworów, ale także działalności społecznej. 
W 2003 roku założyli Fundację zajmującą się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej.

piątek, 27 września 2024
godz. 18:00
sobota, 28 września 2024
spektakl NERWICA NATRĘCTW g. 16.00
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.
A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!

Obsada:
Karolina Sawka
Jowita Budnik
Katarzyna Herman / Katarzyna Ankudowicz
Artur Barciś / Maciej Wierzbicki
Zdzisław Wardejn
Kamil Kula / Damian Kulec

Spektakl od 18. roku życia

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 28 września 2024
godz. 16:00
sobota, 28 września 2024
spektal NERWICA NATRĘCTW g. 18.30
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. Zapraszamy na niezwykłą komedię Teatru Gudejko, który stoi za takimi przebojami jak „Goło i wesoło”, „Między łóżkami” i „Berek, czyli upiór w moherze”.
W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.
A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!

Obsada:
Karolina Sawka
Jowita Budnik
Katarzyna Herman / Katarzyna Ankudowicz
Artur Barciś / Maciej Wierzbicki
Zdzisław Wardejn
Kamil Kula / Damian Kulec

Spektakl od 18. roku życia

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 28 września 2024
godz. 18:30
niedziela, 29 września 2024
Poranek Muzyczny dla Dzieci NATALIA LESZ
Spektakl "Piosenki domowe", to muzyczna podróż od piwnicy aż po strych, w której pod przewodnictwem porcelanowej baletnicy Natalie zespół porzuconych przez ludzi Gratersów stopniowo odzyskuje utraconą godność i wolność. To pełna humoru bajka o przyjaźni, która uczy szacunku do posiadanych rzeczy, podstaw ekologicznego myślenia i doceniania siebie nawzajem. To także opowieść o tym, że każdy z nas chce czuć się w życiu potrzebny.

Spektakl składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania.

Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać Wierszyki domowe do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.

Niezwykły spektakl muzyczny, który będzie bawił nie tylko dzieci w wieku 5-10 lat, ale i dorosłych.

Album Natalii Lesz "Piosenki domowe" został nominowany do nagrody POMELON 2023: wartościowa muzyka, która zachwyca jakością, różnorodnością, ubogaca i rozwija od najmłodszych lat oraz był nominowany do Nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca


Twórcy:

muzyka: Urszula Borkowska

teksty piosenek: Michał Rusinek

scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich


Wykonawcy:

Porcelanowa Baletnica NATALIE Natalia Lesz


Gratersi w składzie:

Żeliwna Wanna: Urszula Borkowska — instrumenty klawiszowe

Gąbka Baltazara: Anna Grabowska — chórki, śpiew

Klucz: Marcin Świderski — instrumenty dęte, saksofony, klarnet

Wyliniały Fotel: Mateusz Dobosz — kontrabas

Takie Coś: Marcin Słomiński — perkusjonalia


Natalia Lesz

Aktorka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Nowym Jorku i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka wielu nagród muzycznych. Finalistka 18 Konkursu Piosenki o Osieckiej. Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach Mama 9-letniej Alicji.


Michał Rusinek

Poeta, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i tłumacz. Wieloletni współpracownik Wisławy Szymborskiej. Autor niemal 40 książek dla dorosłych i dla dzieci. Tata Natalii i Jakuba.


Urszula Borkowska

Kompozytorka, aranżerka i pianistka. Autorka muzyki do spektakli teatralnych i aranżacji do programów artystycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Wykładowczyni w Warszawskiej Akademii Teatralnej.


Magdalena Małecka-Wippich

Reżyserka, autorka tekstów, kameralistka. Doceniona za projekty dla dzieci. Spektakl telewizyjny Dziób w dziób w jej reżyserii otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą aktorską kreację zespołową w 2020 r. Jest także autorka i reżyserką Opery dla Dzieci, uhonorowanej w 2021 r. GRAND PRIX Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury w kategorii Najlepszy spektakl muzyczny dla młodego widza.

niedziela, 29 września 2024
godz. 11:00
środa, 2 października 2024
DZIEŃ SENIORA - The Backwards
DZIEŃ SENIORA - BILETY DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZYŁY 60. ROK ŻYCIA.

The Backwards - czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt (Sgt. Pepper, Abbey Road, Let It Be), których nawet sami The Beatles nigdy nie wykonali publicznie.

Zespół powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego The Backwards zagrali przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występowali w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych. Ich musicalowy show "Beatles Legends" cieszył się taką popularnością w Czeskiej Pradze, że nie schodził z afisza przez rok.
środa, 2 października 2024
godz. 18:00
czwartek, 3 października 2024
DZIEŃ DOBRY - koncert jubileuszowy
Dzikie, piękne i szalone – zespół Dzień Dobry i Goście – koncert jubileuszowy

Z wielką radością zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu Dzień Dobry z okazji 20-lecia istnienia!
Przyjdź i świętuj z nami dwie dekady wspaniałej muzyki i niezapomnianych chwil. Czeka na Was wyjątkowy wieczór pełen poetyckich klasyków (Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Agnieszki Osieckiej),ale i autorskich piosenek, niespodzianek i wzruszeń. Na scenie pojawią się także goście specjalni, którzy uświetnią ten wyjątkowy wieczór swoją obecnością i wspólnymi występami.
Zespół Dzień Dobry powstał 20 lat temu z pasji do muzyki i chęci dzielenia się nią z innymi. Przez te lata zagraliśmy setki koncertów, wydaliśmy kilka albumów i zdobyliśmy serca wielu słuchaczy. Nasza muzyka to połączenie różnych gatunków, co sprawia, że każdy koncert to niezapomniane przeżycie pełne energii i emocji.
We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Grupa ma na koncie ponad tysiąc występów i wystąpiła u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna "Anawa". Ich energia i talent zostały także docenione w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music, gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności. W sierpniu 2015 roku zespół otrzymał Grand Prix na letniej edycji Grechuta Festival w Świnoujściu.
Grają w niezmienionym składzie od początku istnienia: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, Krzysztof Maciejowski - skrzypce, Małgorzata Stachura - gitara basowa, śpiew, Jan Stachura - gitara i Stanisław Joneczko - akordeon.
Nie może Was zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu w Bielskim Centrum Kultury! Świętujmy razem tę niezwykłą rocznicę!
czwartek, 3 października 2024
godz. 18:00
piątek, 4 października 2024
POLUZJANCI
Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów. Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Oryginalne brzmienie zespołu to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza. Poluzjanci wystąpią w składzie: Kuba Badach – wokal, Marcin Górny – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe, Robert Luty – perkusja, Piotr Żaczek – gitara basowa, Łukasz Belcyr – gitara elektryczna.

Cena promocyjna do 31 sierpnia - 130 zł, od 1 września - 160 zł.
piątek, 4 października 2024
godz. 19:00
sobota, 5 października 2024
150. rocznica urodzin SELMY KURZ
Występują: Artis Symphony Orchestra oraz solistki: Olivia Ohl-Szulik, Magdalena Brudzińska.

Selma Kurz urodziła się 150 lat temu w biednej, żydowskiej rodzinie w Białej. Dzięki ludziom dobrej woli oraz własnej determinacji podbiła sceny Europy i stała się najbardziej rozpoznawalną gwiazdą opery początku XX wieku. Szczyciła się głosem zwanym sopranem koloraturowym. W czasie koncertu usłyszymy nie tylko arie operowe ale także pieśni żydowskie. Całość wydarzenia dopełni słowo przybliżające życiorys tej wyjątkowej artystki.

Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean - Claude’a Hauptmanna rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2012 roku.
Orkiestrę od początku tworzą ludzie z pasją. Tą pasją jest oczywiście Muzyka. Poświęcając swój czas, przyjeżdżają na próby i koncerty z Ustronia, Cieszyna, Wisły, Goleszowa, Dzięgielowa, Jastrzębia, Bielska-Białej, Łodygowic, Orzesza, Katowic, Krakowa a także z sąsiednich Czech.
Orkiestra wraz z wokalistami, którzy od początku stanowią jej nieodłączną całość, ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne i żołnierskie, muzykę religijną, żydowską, klasyczną, filmową, rozrywkową, piosenki lat dwudziestych i trzydziestych. Orkiestra ma w swoim repertuarze ponad 200 piosenek i utworów opracowanych i zaaranżowanych na jej potrzeby przez dyrygenta Jean-Claude’a Hauptmanna.
 
Od początku swojego istnienia orkiestra współpracuje ze Stowarzyszeniem Muzycznym ARTIS, które jest głównym organizatorem jej pracy.
Od kilku lat orkiestra współpracuje z Agencją 2Steps2Space. Dzięki tej współpracy w 2020 roku powstał bardzo ciekawy projekt „Klub 27 Symfonicznie”, który połączył świat muzyki rockowej z brzmieniami symfonicznymi, tworząc niezapomniane doświadczenie dla wszystkich miłośników prawdziwej sztuki dźwięku.
Aktualny skład Artis Symphony Orchestra to 55 instrumentalistów, 6 wokalistów, 2 konferansjerów i niezmiennie 1 dyrygent, będący zarówno aranżem.

sobota, 5 października 2024
godz. 18:00
niedziela, 6 października 2024
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo... No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu? I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando", „Felicità", „Miserere", „Parole, parole", z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore" (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu). A zatem – startujemy do Italii!
Repertuar :
1. Parole, parole
2. Tu vuò fà l'americano
3. Il mondo
4. Quando, quando, quando
5. Libertà
6. 24000 baci
7. Vivere con te
8. Ti amo
9. Felicità
10. Grande amore
11. Mamma Maria
12. Volare
13. Che sarà
14. Gloria
15. Senza una donna
16. Guarda che luna
1. Perfect Symphony
2. Susanna
3. Miserere
4. Amore no
5. Abballati
6. Cosa sei
7. Provincia
8. Dimmi che mi ami
9. Musica vita mia
10. Soli
11. Vivo per lei
12. Non è un addio
13. La Danza
14. Parla più piano
15. Musica che resta

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 6 października 2024
godz. 18:00
wtorek, 8 października 2024
HRABINA PĄCZEK - recital Joanny Kołaczkowskiej
Joanna Kołaczkowska - artystka kabaretu Hrabi. Postawny zmysł komiczny, niepowtarzalny styl i odporna na mozół poszukiwaczka radości. Jej marzeniem jest, by muzyka ją sponiewierała i wyrywała włosy. Pragnie stworzyć takie piosenki, które przetrwają kryzys klimatyczny i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos.
wtorek, 8 października 2024
godz. 18:00
czwartek, 10 października 2024
FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH - KARNETY
Karnety obejmują wszystkie wydarzenia festiwalowe w BCK od 10 do 12 października
czwartek, 10 października 2024
godz. 19:00
czwartek, 10 października 2024
Festiwal Kompozytorów Polskich - koncert inauguracyjny Moniuszko na nowo
Czy gdyby Moniuszko żył dzisiaj, pisałby pieśni czy piosenki? Jak zaśpiewalibyśmy dzisiaj słynną Prząśniczkę - na jazzowo czy jak piosenkę z list przebojów? A jak zaśpiewa Znasz-li ten kraj Kasia Moś? Przekonamy się już 10 października w Bielsku-Białej!
Festiwal Kompozytorów Polskich - koncert inauguracyjny Moniuszko na nowo.


Zapowiada się niezwykły koncert inaugurujący 27. Festiwal Kompozytorów Polskich. Kasia Moś, Dorota Miśkiewicz i Janusz Radek wspólnie z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza i z towarzyszeniem sekcji rytmicznej (Paweł Tomaszewski – fortepian, Marek Podkowa – saksofon, Przemysław Hanaj – gitary, Michał Kapczuk – bas, Paweł Dobrowolski – perkusja) zaproponują nowe aranżacje znanych nam pieśni Moniuszki… na rozrywkowo. Pewnie tak, jak dzisiaj napisałby je sam twórca Halki. Kilkanaście pieśni wielkiego Stanisława muzycznie zaaranżowali Paweł Tomaszewski, Mateusz Moś i Mateusz Kołakowski.

Projekt miał premierę w 2019 roku w ramach Roku Moniuszki. Producentem wydarzenia było Krakowskie Forum Kultury.

fot. Marcin Świdziński/KFK

WYKONAWCY
Soliści:

Kasia Moś

Dorota Miśkiewicz

Janusz Radek

Paweł Tomaszewski

Marek Podkowa

Michał Kapczuk

Przemysław Hanaj

Paweł Dobrowolski
Zespoły:

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Dyrygenci:

Maciej Tomasiewicz
czwartek, 10 października 2024
godz. 19:00
piątek, 11 października 2024
Festiwal Kompozytorów Polskich - Salon muzyczny: Tomasz Konieczny & Lech Napierała
Tomasz Konieczny to światowej sławy bas-baryton, zapraszamy przez najważniejsze sceny muzyczne świata, stały bywalec Opery Wiedeńskiej, La Scali, Bayreuth i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W Bielsku wystąpi po raz pierwszy wspólnie z wybitnym pianistą-kameralistą Lechem Napierałą.
Artysta znany jest głównie ze wspaniałych kreacji postaci operowych (Figara, Sarastry, Komandora, Albericha), ale na Festiwalu Kompozytorów Polskich zaprezentuje znakomite i niepowtarzalne interpretacje pieśni Moniuszki, od słynnej Hulanki po zawadiackiego Starego kaprala.

Konieczny jest także wspaniałym promotorem polskiej muzyki, wykonywanej na całym świecie i nagrywanej na wiele płyt. Artyście zawdzięczamy przypomnienie wspaniałych, nostalgicznych lub zabawnych pieśni Romualda Twardowskiego i Henryka Czyża.

Zamiast polować na bilety w Wiedniu, lepiej przyjechać do "małego Wiednia"...

WYKONAWCY
Soliści:

Tomasz Konieczny

Lech Napierała

PROGRAM

Stanisław Moniuszko

Hulanka

Stanisław Moniuszko

Cyganie

Stanisław Moniuszko

Dzwon zapustny

Stanisław Moniuszko

Kum i kuma

Stanisław Moniuszko

Dziad i baba

Stanisław Moniuszko

Serce moje

Stanisław Moniuszko

Rozmowa II

Stanisław Moniuszko

Tęsknota

Stanisław Moniuszko

Do Niemna

Stanisław Moniuszko

Rada

Stanisław Moniuszko

Wyjazd na wojnę

Stanisław Moniuszko

Trzech Budrysów

Stanisław Moniuszko

Stary kapral

Stanisław Moniuszko

Znasz-li ten kraj

Romulad Twardowski

Znad Willi

Oczy zielonych jezior
Kaziuk
Sanna

Henryk Czyż

Dwie arie buffo

Doktor pomidor
Tak mi się zdawało
piątek, 11 października 2024
godz. 19:00
sobota, 12 października 2024
Festiwal Kompozytorów Polskich: Straszny dwór - wykonanie koncertowe
Miłośników opery zapraszamy na wielki finał Festiwalu. Co prawda goszcząca po raz pierwszy w Bielsku-Białej Polska Opera Królewska z Warszawy nie mogła przywieźć całej inscenizacji Strasznego dworu ze względu na ograniczenia techniczne, niemniej artyści zaproponują wybór najpiękniejszych arii, duetów i ensemblów z tej najbardziej znanej opery Moniuszki.
Nie zabraknie zachwycających i najbardziej wzruszających "przebojów", takich jak Aria Skołuby Ten zegar stary, Aria Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie czy kwartetu Hanny, Jadwigi, Stefana i Zbigniewa A jednak. Wszystko to przy akompaniamencie orkiestry, w strojach z epoki i odpowiednich rekwizytach.


WYKONAWCY

Polska Opera Królewska

Stanisław Moniuszko

Straszny dwór


Wykonywane fragmenty opery:

Intrada 
Tercetto Stefana, Zbigniewa i Macieja Cichy domku modrzewiowy 
Tercetto Cześnikowej, Stefana i Zbigniewa Witam was, witam ukochane dzieciska 
Dumka Jadwigi Biegnie słuchać w lasy, w knieje 
Duettino Damazego i Hanny Gdzież postawić to naczynie? 
Aria Miecznika Kto z mych dziewek 
Duet Macieja i Skołuby Czemuśmy nie wzięli świecy 
Aria Skołuby Ten zegar stary 
Recitativo i aria Stefana Cisza dokoła 
Duet Zbigniewa i Stefana Kto tu? Pan brat! 
Kwartet Hanny, Jadwigi, Stefana i Zbigniewa A jednak 
Finale Pan? W zegarze? 
Aria Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie 
Finał Co to ma znaczyć?

Miłośników opery zapraszamy na wielki finał Festiwalu. Co prawda goszcząca po raz pierwszy w Bielsku-Białej Polska Opera Królewska z Warszawy nie mogła przywieźć całej inscenizacji Strasznego dworu ze względu na ograniczenia techniczne, niemniej artyści zaproponują wybór najpiękniejszych arii, duetów i ensemblów z tej najbardziej znanej opery Moniuszki.

Nie zabraknie zachwycających i najbardziej wzruszających "przebojów", takich jak Aria Skołuby Ten zegar stary, Aria Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie czy kwartetu Hanny, Jadwigi, Stefana i Zbigniewa A jednak. Wszystko to przy akompaniamencie orkiestry, w strojach z epoki i odpowiednich rekwizytach.

Jak doczekamy się w naszym mieście Opery Bielskiej, to artyści chętnie wrócą z pełną inscenizacją...

WYKONAWCY

Polska Opera Królewska


sobota, 12 października 2024
godz. 19:00
niedziela, 13 października 2024
Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne" g.16.00
Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta wypowiada się bez ogródek. Paweł Domagała śmieje się ze wszystkiego – zarówno z tego, co go denerwuje, jak i z tego, co lubi.
Czasami trudno jest powiedzieć, czy jeszcze żartuje, czy już mówi poważnie. Na cel bierze poprawność polityczną, kościół, celebrytów, głupotę przebraną za mądrość, politykę, mody, zwyczaje i zachowania. Nie oszczędza przy tym nikogo, nawet siebie i publiczności. Nie jest to stand- up z gatunku jajko na miękko.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią żarty ze wszystkiego. Paweł Domagała "wypuszcza gębę na spacer" i nie zastanawia się nad konsekwencjami. Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze, co to znaczy śmiać się bez hamulców.
W trakcie występu są używane wulgarne wyrazy. Wydarzenie zalecane dla widzów od 16. roku życia.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 13 października 2024
godz. 16:00
niedziela, 13 października 2024
Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne" g. 18.30
Jeśli ktoś chce spotkać romantycznego Pawła Domagałę, to serdecznie zapraszamy na jego koncert. „Zresztą, nieważne” to stand-up, w którym artysta wypowiada się bez ogródek. Paweł Domagała śmieje się ze wszystkiego – zarówno z tego, co go denerwuje, jak i z tego, co lubi.
Czasami trudno jest powiedzieć, czy jeszcze żartuje, czy już mówi poważnie. Na cel bierze poprawność polityczną, kościół, celebrytów, głupotę przebraną za mądrość, politykę, mody, zwyczaje i zachowania. Nie oszczędza przy tym nikogo, nawet siebie i publiczności. Nie jest to stand- up z gatunku jajko na miękko.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią żarty ze wszystkiego. Paweł Domagała "wypuszcza gębę na spacer" i nie zastanawia się nad konsekwencjami. Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze, co to znaczy śmiać się bez hamulców.
W trakcie występu są używane wulgarne wyrazy. Wydarzenie zalecane dla widzów od 16. roku życia.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 13 października 2024
godz. 18:30
piątek, 18 października 2024
TYMON TYMAŃSKI "Republika"
"Republika" to projekt Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. Tymański rozpoczął pracę nad "Republiką" wraz ze swym kwartetem Cztery Czwarte na jesieni 2020 roku, wykonując piosenki toruńskiej supergrupy na koncertach. Niedługo po premierze jego solowego debiutu, dobrze przyjętych "Paszkwili", Tymański wszedł do studia, ażeby wybrać piosenki Republiki i zaaranżować je na odmienny, nowatorski sposób.

W nagraniach wzięli udział: songwriter Ziemowit Kosmowski (ex-Brak, ex-Rendez Vous), gitarzysta Zbigniew Krzywański (ex-Republika), saksofonista Jacek Rodziewicz (ex-Republika, ex-Kobranocka), pianista Leszek Możdżer (ex-Miłość), songwirter Roman Puchowski (ex-Von Zeit) i znakomita wokalistka młodej generacji Natalia Capelik-Muianga. Dodatkowo na płycie można usłyszeć trójmiejskich saksofonistów Ireneusza Wojtczaka i Michała Jana Ciesielskiego, trębacza Dawida Lipkę (Zgniłość, Nyoko), perkusistę Jacka Prościńskiego (Mu, Lasy), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz stałych członków formacji 4/4 - gitarzystę i producenta Marcina Gałązkę (Alfah Femmes), pianistę Michała Wandzilaka oraz perkusistę Tomasza Kopra (Zgniłość, Nyoko, Alfah Femmes). Muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń sceniczno-produkcyjnych Tymańskiego, oscylując na pograniczu post rocka, post jazzu i nowoczesnej elektroniki.

"Żaden polski zespół nie wywołał na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika", mówi Tymański. "Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką”.


piątek, 18 października 2024
godz. 18:00
sobota, 19 października 2024
spektakl SCENY DLA DOROSŁYCH, czyli sztuka kochania
"SCENY DLA DOROSŁYCH" - brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie mistrzów scenicznego humoru. Jak wiadomo, na ekranie czy na scenie, momenty muszą być. Na tematy męsko-damskie można rozmawiać bardzo pikantnie, uroczo frywolnie, a w tym spektaklu przede wszystkim z ogromnym poczuciem humoru! To dwie i pół godziny serdecznego śmiechu w aurze niezwykle apetycznego seksapilu. "Sceny dla dorosłych", to współczesna komedia na czworo aktorów, w której w sposób dowcipny i pikantny potraktowano wiele z tajemnic ars amandi, kompleksów, popędów i marzeń erotycznych.

Autorem jest Zbigniew Książek a muzykę do pojawiających się tam piosenek skomponował Jakub Przebindowski. W rolach głównych występują: - Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski. Czwórka aktorów ma tu nie lada zadanie, ponieważ w trakcie przedstawienia każdy z nich wciela się w kilka różnych postaci.

"Trochę wstydzimy się rozmawiać o seksie, ale oglądać i podglądać uwielbiamy. Tytuł sztuki jest prowokujący, opowiadamy o grupie szczególnych ludzi, trochę dewiantów, trochę neurasteników, totalnie pogubionych w życiu z powodów seksu. Sam temat nie jest nowością. W sztuce przyglądamy się układom dwójkowym z dużym poczuciem humoru, przymrużeniem oka, dowcipem, ale i wielką dobrocią dla ludzi." - Jakub Przebindowski.

Dodatkową atrakcją przedstawienia jest włączanie przez aktorów do gry publiczności. Prowokowani stale i zaskakiwani widzowie doskonale się bawią!

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 19 października 2024
godz. 17:00
niedziela, 20 października 2024
spektakl LUMBAGO
Zafascynował Was ktoś tak bardzo, że gotowi byliście złamać małżeńską przysięgę?
Pójść za szaleństwem jak w dym, bez względu na konsekwencje?
Jeśli tak, to… zapnijcie pasy, bo zapowiada się jazda bez trzymanki! Sally i Peter spotykają się, oczywiście w tajemnicy, na ekscytującą, upojną noc. Mąż Sally - pilot samolotów pasażerskich, właśnie wyleciał, więc kochankowie lądują w ich małżeńskim łożu. Sytuacja się jednak komplikuje. Petera niespodziewanie łapie paraliżujący ból w kręgosłupie - lumbago. Amant postanawia rozgrzać plecy w gorącej kąpieli, ale los lubi płatać figle… Zamiast cudownego ozdrowienia klinuje się w wannie!
To dopiero początek kłopotów pary, bo lawina niefortunnych zdarzeń dopiero się zaczyna.
Niespodziewanie w apartamencie pojawiają się wciąż nowi ludzie: niewidomy stroiciel pianin, doktor bez licencji, przystojny mąż Sally, tajemnicza Annabelle oraz stanowcza Jocelyn. Co ich wszystkich łączy? Niedomówienia! W matni kłamstewek, w którą wpadli, każdy jest kimś innym i nieświadomie odgrywa przypisaną rolę. Co z tego wyniknie? Czy można jeszcze bardziej skomplikować sobie życie? Kto będzie w stanie uporządkować ten galimatias? Przekonajcie się na własne oczy w Teatrze Capitol - BĘDZIE ODLOT!

Obsada: Jaślar, Maciąg, Chamski,Borowski,Banasiuk,Linda, Borys

Autor: John Graham
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Joanna Pielat
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera: Katarzyna Ośko

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY

niedziela, 20 października 2024
godz. 16:00
piątek, 25 października 2024
II Konferencja BASE TO DO
Misją BaseToDo jest rozwój rynku muzycznego oraz zapewnienie profesjonalnego startu zarówno dla początkujących muzyków, jak i przyszłych menedżerów branży. Naszym celem jest dostarczenie uczestnikom niezbędnej wiedzy, narzędzi i wsparcia. Działamy kompleksowo na wielu płaszczyznach, mając świadomość złożoności branży rozrywkowej i wyzwań, przed jakimi stają jej twórcy. BaseToDo to konferencje, warsztaty, aranżowanie przestrzeni twórczych, a już wkrótce również dostęp do studia nagraniowego oraz pomoc w organizacji tras i koncertów. Jesteśmy kuźnią talentów, gdzie pomagamy przekuć pasję w profesję i wyruszyć na podbój muzycznego świata.

BaseToDo to także sieć kontaktów, umożliwiająca rozwój i współpracę w branży muzycznej. Druga edycja projektu to rozszerzone warsztaty z praktykami branży, w tym Andrewem Melchiorem – pionierskim technologiem kreatywnym, współpracującym z artystami takimi jak David Bowie i Massive Attack. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mery Spolsky, artystka znana ze swojego nowatorskiego podejścia do muzyki i sztuki wizualnej.


Konferencja BaseToDo to wyjątkowe wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych karierą w branży muzycznej i nowymi technologiami.

Mery Spolsky opowie o tworzeniu swojego artystycznego uniwersum, w którym łączy muzykę, teksty, modę i sztukę wizualną. Przedstawi, jak eksperymentuje z formami wyrazu i kreuje unikalny styl artystyczny.

Andrzej Groda przybliży techniczne aspekty organizacji koncertów, od produkcji świetlnej po całościową realizację wydarzeń. Pokaże, jak profesjonalnie planować eventy i zarządzać zespołami produkcyjnymi.

Andrew Melchior poruszy tematykę kreatywnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, VR i biotechnologia, które rewolucjonizują muzykę. Opowie o współpracy z takimi artystami jak David Bowie i Massive Attack, prezentując innowacyjne sposoby łączenia technologii z muzyką.

Konferencja to szansa na zdobycie wiedzy, praktycznych umiejętności i nawiązanie cennych kontaktów w branży muzycznej i technologicznej.
piątek, 25 października 2024
godz. 17:00
sobota, 26 października 2024
DARIA ZE ŚLĄSKA
Po spektakularnym debiucie, który przyniósł jej dwa Fryderyki, Daria wraca na klubową scenę z nowym materiałem. Jesienna trasa koncertowa to doskonała okazja, by poznać bliżej wydany wiosną 2024 roku album „Na Południu bez zmian” i usłyszeć najnowsze, emocjonalne utwory w intymnej atmosferze.
Daria ze Śląska miała zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów zrezygnowała i została historykiem. Nie lubi wielkich miast i tłumów. Mówi, że gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuje się najbezpieczniej.
Drugi album artystki to kontynuacja lirycznej opowieści młodej dziewczyny z południa Polski, wzbogacony o intensywne doświadczenia z tras koncertowych i nowe brzmienia, które wciągną słuchaczy w emocjonalną podróż.
Przygotuj się na koncerty pełne autentyczności, szczerości i wyjątkowego klimatu, który Daria tworzy podczas każdego swojego występu.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 26 października 2024
godz. 19:00
niedziela, 27 października 2024
Poranek Muzyczny dla Dzieci: CZEREŚNIE
Tej jesieni - 1 października - ukaże się nowa płyta Czereśni!
Tym razem zabieramy was do miasta, głośnego i pędzącego, które fascynuje i onieśmiela.
Jak zawsze tanecznie (nagraliśmy sporo dęciaków i nie zawahamy się ich użyć na scenie!) i żywiołowo staramy się poruszać tematy ważne dla małych i dużych odbiorców.
Towarzyszymy kurierowi, zaglądamy na budowę, wyruszamy na wakacje. Martwimy się światem dookoła i zmianami, które nas bezpośrednio dotykają. Śpiewamy o mieście, do którego każdy z nas chciałby dotrzeć, by czuć się w nim bezpiecznie. Chodź z nami (na rower) i spędźmy razem czas!
==================
„Czereśnie w mieście” to już piąta odsłona dziecięcej twórczości Andrzeja Zagajewskiego, laureata Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna, na co dzień frontmana folk punkowej Hańby! oraz pedagoga i producenta muzycznego. Album przepełniony jest inspiracjami muzyką świata, które na język żywych instrumentów przełożyli znani z Hańby! Wojciech Wędzicha (klarnet i saksofon), Jakub Lewicki (tuba i sakshorn) oraz Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne).
Czereśnie to jednak nie tylko albumy, ale także - kto wie, czy nie przede wszystkim - żywiołowe występy, podczas których najmłodsi słuchacze zgodnie z ideą przyświecającą muzykom zapraszani są do pełnoprawnego uczestnictwa w “koncercie muzycznym”.
niedziela, 27 października 2024
godz. 11:00
środa, 30 października 2024
Koncert dla Wszystkich - KWARTET PROFORMA, piosenki Jacka Kaczmarskiego
W tym roku obchodzimy 20 rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego. Obchody tej rocznicy uświetni występ Kwartetu Proforma, który jest uznawany przez środowisko jako najlepiej i najwierniej oddający charakter muzyki barda. Podczas koncertu zespół wykona najbardziej znane utwory Jacka Kaczmarskiego jak też te mniej oczywiste.

Kwartet ProForma jako jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a być może na świecie, w stałym repertuarze koncertowym posiada:

- piosenki autorskie do tekstów własnych, oraz do wierszy Stanisława Staszewskiego, K. I. Gałczyńskiego, J. Kaczmarskiego, K. Gajdy, a także do tłumaczeń tekstów Nicka Cave'a, Toma Waitsa i Leonarda Cohena

- 28 piosenek z repertuaru Stanisława Staszewskiego "Taty Kazika", barda Płocka i Paryża tworzącego w latach 50-tych i 60-tych, autora m.in. "Celiny" i "Baranka" - opracowanych na nowo we własnych aranżacjach.

- ok. 250 piosenek autorstwa Jacka Kaczmarskiego oraz tria Kaczmarski - Gintrowski - Łapiński, w tym całościowo opracowane programy "Wojna Postu z Karnawałem" i "Sarmatia", a także piosenki z okresu działalności solowej Przemysława Gintrowskiego.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje i rozpoznawalne brzmienie, w którym dużą rolę oprócz instrumentarium podstawowego grają również kontrabas, akordeon, mandolina i różne instrumenty perkusyjne.
Podczas swojej już ponad 22-letniej działalności Kwartet ProForma zagrał ponad 1000 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina, USA).

Regularnie gościmy na wielu cyklicznych imprezach związanych z piosenką poetycką, dotychczas były to m.in.:

- zloty listy dyskusyjnej i forum przy www.kaczmarski.art.pl organizowane od 2002 do 2005 roku w Przemyślu,

- Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", organizowany od 2004 roku przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego,

- cykl koncertów multimedialnych dla szkół średnich w krakowskim centrum kultury "Solvay", oraz Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, gdzie piosenki autorstwa tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński z programów "Muzeum", "Wojna Postu z Karnawałem" i "Sarmatia" inspirowane dziełami polskiego i światowego malarstwa ilustrowane są tymi obrazami wyświetlanymi na ekranie kinowym.

- Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej "Metamorfozy Sentymentalne".
środa, 30 października 2024
godz. 18:00
sobota, 2 listopada 2024
Strażak Sam na Żywo - Przygoda na Biwaku g.10.00
Nowe muzyczne widowisko - Przygoda na Biwaku. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 80 tys. widzów! To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód.


Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.

Do miasteczka Pontypandy przybywa dwóch słynnych biologów w poszukiwaniu rzadkiego zwierzęcia…. Strażak Sam i Elvis zgłaszają się, aby poprowadzić wyprawę poszukiwawczą do lasu. Kiedy do poszukiwań dołączą niesforny Norman, sytuacja się komplikuje! Czy dzielny Strażak Sam uratuje wszystkich? O tym dowiecie się w teatrze. Na scenie zobaczycie cały zastęp strażaków, którym głosów ponowie użyczą aktorzy dubbingujący filmową bajkę. Pojawia się nowi bohaterowie oraz niezwykłe pojazdy Strażaka Sama! Będzie 8 premierowych piosenek, dużo tańca i wspaniałej zabawy. Czekają na Was nowe, ekscytujące przygody! Spektakle Strażak Sam na Żywo w Europie zobaczyło już ponad 350 tys. widzów. W Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem i gościł już w ponad 50 miastach. Zapraszamy na nowe przygody! Nie przegapcie Strażak Sam w Waszym mieście! Więcej informacji na temat udział w spektaklu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawanie pytania przez widzów, znajdziecie na naszym www w zakładce FAQ, tu link http://strazaksamnazywo.pl/faq/

____________________________________________


Głosów bajkowym postaciom użyczają:

Strażak Sam - Tomasz Błasiak
Norman - Brygida Turowska
Penny - Milena Staszuk
Steele - Stefan Knothe
Elvis - Łukasz Talik



Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat

Dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy życia mają wstęp bezpłatny i zajmują miejsce na kolanach opiekuna. Opiekun musi posiadać dokument potwierdzający wiek dziecka (książeczkę zdrowia, dowód osobisty, paszport, akt urodzenia).

Wszystkie osoby, które w dniu spektaklu ukończyły 24 miesięcy muszą posiadać swój bilet.
Nie mamy biletów ulgowych.

Dzieci poniżej 12 roku życia, nie mogą uczestniczyć samodzielnie. Muszą być pod opieka pełnoletniego opiekuna. Dzieci w wieku 12-18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie z pisemny oświadczeniem opiekuna

Spektakl trwa 65 minut, nie przerw w jego trakcie. Wasze dzieci spędzą ten czas na zabawie i nauce.

Organizator zewnętrzny
sobota, 2 listopada 2024
godz. 10:00
sobota, 2 listopada 2024
Strażak Sam na Żywo - Przygoda na Biwaku g. 12.30
Nowe muzyczne widowisko - Przygoda na Biwaku. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 80 tys. widzów! To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód.


Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.

Do miasteczka Pontypandy przybywa dwóch słynnych biologów w poszukiwaniu rzadkiego zwierzęcia…. Strażak Sam i Elvis zgłaszają się, aby poprowadzić wyprawę poszukiwawczą do lasu. Kiedy do poszukiwań dołączą niesforny Norman, sytuacja się komplikuje! Czy dzielny Strażak Sam uratuje wszystkich? O tym dowiecie się w teatrze. Na scenie zobaczycie cały zastęp strażaków, którym głosów ponowie użyczą aktorzy dubbingujący filmową bajkę. Pojawia się nowi bohaterowie oraz niezwykłe pojazdy Strażaka Sama! Będzie 8 premierowych piosenek, dużo tańca i wspaniałej zabawy. Czekają na Was nowe, ekscytujące przygody! Spektakle Strażak Sam na Żywo w Europie zobaczyło już ponad 350 tys. widzów. W Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem i gościł już w ponad 50 miastach. Zapraszamy na nowe przygody! Nie przegapcie Strażak Sam w Waszym mieście! Więcej informacji na temat udział w spektaklu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawanie pytania przez widzów, znajdziecie na naszym www w zakładce FAQ, tu link http://strazaksamnazywo.pl/faq/

____________________________________________


Głosów bajkowym postaciom użyczają:

Strażak Sam - Tomasz Błasiak
Norman - Brygida Turowska
Penny - Milena Staszuk
Steele - Stefan Knothe
Elvis - Łukasz Talik



Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat

Dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy życia mają wstęp bezpłatny i zajmują miejsce na kolanach opiekuna. Opiekun musi posiadać dokument potwierdzający wiek dziecka (książeczkę zdrowia, dowód osobisty, paszport, akt urodzenia).

Wszystkie osoby, które w dniu spektaklu ukończyły 24 miesięcy muszą posiadać swój bilet.
Nie mamy biletów ulgowych.

Dzieci poniżej 12 roku życia, nie mogą uczestniczyć samodzielnie. Muszą być pod opieka pełnoletniego opiekuna. Dzieci w wieku 12-18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie z pisemny oświadczeniem opiekuna

Spektakl trwa 65 minut, nie przerw w jego trakcie. Wasze dzieci spędzą ten czas na zabawie i nauce.

Organizator zewnętrzny
sobota, 2 listopada 2024
godz. 12:30
wtorek, 5 listopada 2024
spektakl KOLACJA DLA GŁUPCA g. 17.30
KOLACJA DLA GŁUPCA – tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.
Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.
KOLACJA DLA GŁUPCA – to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
wtorek, 5 listopada 2024
godz. 17:30
wtorek, 5 listopada 2024
spektakl KOLACJA DLA GŁUPCA g. 20.15
KOLACJA DLA GŁUPCA – tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.
Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.
KOLACJA DLA GŁUPCA – to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY


wtorek, 5 listopada 2024
godz. 20:15
środa, 6 listopada 2024
WSZYSTKIE HITY SYMFONICZNE
Wszystkie Hity Symfoniczne - Arcydzieła światowej muzyki. Koncert Legendarnych Hitów z Symfoniczną Orkiestrą «Universe Orchestra».
W programie koncertu najlepsze i najbardziej ukochane przez miliony słuchaczy legendarny hity, które stały się arcydziełami światowej muzyki. Będą brzmieć w unikatowych aranżacjach w nowoczesnym stylu i pozwolą publiczności doświadczyć jasnych i niezapomnianych emocji.



- Queen
- Hans Zimmer
- Scorpions 
- Ennio Morricone
- Metallica
- Ramin Djawadi
- Nirvana
- Deep Purple 
- Europe
- Rammstein
- Led Zeppelin
- Game of Thrones
- John Williams
i inne

Potężny dźwięk instrumentów, niesamowita energia profesjonalnych muzyków, oryginalne oświetlenie i efekty pozwolą zanurzyć się w niezapomnianą atmosferę magii legendarnych hitów.

To oryginalne i atmosferyczne show, które podbiło publiczność na całym świecie i wywołało ogromne poruszenie wśród europejskiej publiczności, gdzie występ orkiestry został przyjęty z zadziwiającym sukcesem.

Każdy koncert, każde wystąpienie «Universe Orchestra» to prawdziwe święto, sensacja i emocje, które ładują wszystkich widzów w sali.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
środa, 6 listopada 2024
godz. 20:00
czwartek, 7 listopada 2024
EWA BEM - Loves The Beatles
Ewa Bem "Loves The Beatles" gra Grzech Piotrowski Band
Bilety w cenie promocyjnej 130 zł (do 10 października), od 11 października - 160 zł.

Ewa Bem to niepowtarzalna barwa głosu, swing i feeling, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 16 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.
Należy do grona najwybitniejszych polskich wokalistek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim.
Od 2021 rozwija się także współpraca Ewy Bem z Grzechem Piotrowskim. Wspólnie z Alchemik Big Band zagrali serie koncertów na przełomie 2021/22 roku.
Kolejny pomysł to powrót do płyty "Loves The Beatles" z 1984 roku.
Od kilku lat obserwujemy powrót do brzmień z tamtego okresu zarówno w muzyce Pop jak i w muzyce jazzowej. Naturalny zatem wydaje się reaktywacja płyty z kilkoma nowymi aranżacjami utworów The Beatles autorstwa Grzecha Piotrowskiego. Podczas koncertu Artystce towarzyszyć będzie zespół pod kierunkiem Grzecha Piotrowskiego.
czwartek, 7 listopada 2024
godz. 18:00
sobota, 9 listopada 2024
Spektakl DOBRZE SIĘ KŁAMIE g. 16.00
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma najwięcej do ukrycia?

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?

Obsada:
Olga Bołądź / Magdalena Lamparska / Karolina Michalik
Przemysław Sadowski / Bartłomiej Topa / Piotr Grabowski
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć
Szymon Bobrowski / Jakub Wieczorek
Anita Sokołowska / Marta Ścisłowicz
Katarzyna Kwiatkowska / Agnieszka Warchulska
Wojciech Zieliński / Marcin Hycnar / Maciej Maciejewski

Spektakl oparty na filmie Paola Genovesego
adaptacja: Bartosz Wierzbięta
reżyseria: Marcin Hycnar
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Martyna Kander
asystent reżysera: Agata Zdziebłowska
produkcja: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Tito Productions, Spektaklove

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 9 listopada 2024
godz. 16:00
sobota, 9 listopada 2024
spektakl DOBRZE SIĘ KŁAMIE g. 18.30
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma najwięcej do ukrycia?

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?

Obsada:
Olga Bołądź / Magdalena Lamparska / Karolina Michalik
Przemysław Sadowski / Bartłomiej Topa / Piotr Grabowski
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć
Szymon Bobrowski / Jakub Wieczorek
Anita Sokołowska / Marta Ścisłowicz
Katarzyna Kwiatkowska / Agnieszka Warchulska
Wojciech Zieliński / Marcin Hycnar / Maciej Maciejewski

Spektakl oparty na filmie Paola Genovesego
adaptacja: Bartosz Wierzbięta
reżyseria: Marcin Hycnar
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Martyna Kander
asystent reżysera: Agata Zdziebłowska
produkcja: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Tito Productions, Spektaklove

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 9 listopada 2024
godz. 18:30
niedziela, 10 listopada 2024
Queen Symfonicznie
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju.

Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w listopadzie 2018.


To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego - Sebastian Machalski. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Cztery ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 200 koncertach pojawiło się prawie 150000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 10 listopada 2024
godz. 16:00
środa, 13 listopada 2024
PIĘKNE GŁOSY - Wiedeńska Gala Sopranowa
Występują:Łukasz Kostka, Edyta Piasecka, Anita Maszczyk, Sylwia Ziółkowska, Swietłana Kaliniczenko, Aleksandra Mrzyk - prowadzenie.

W programie światowe arie i duety operowe, operetkowe, musicalowe.
Edyta Piasecka Gwiazda polskiej opery – sopran koloraturowy debiutowała w Operze Krakowskiej w 1997 roku partią Królowej Nocy. Stworzyła znakomite kreacje - Rozyny w Cyruliku Sewilskim G.Dionizettego, Rozalindy w Zemście Nietoperza J. Straussa. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Warszawie, Operą Krakowską, Teatrem Narodowym w Łodzi, Operą i Filharmonią Podlaską , jako m.in. Violetta w Traviacie, Hanna w Strasznym Dworze, Królowa Nocy w Czarodziejskmi Flecie W.A. Mozarta
Swietłana Kaliniczenko –zdobyła Grand Prix młodych pianistów w Ukrainie. Absolwentka studiów wokalnych w Kijowie - wszechstronnie utalentowana sopranistka koloraturowa, pianistka i dyrygentka. Śpiewaczka operowa, która głosem zachwyciła Operę Śląską, a ją oczarowały Katowice –Swietłana Kaliniczenko –debiutowała w Raju Utraconym Krzysztofa Pendereckiego. W repertuarze m.in.. Królowa Nocy i Pamina Czarodziejski Flet. Partia tytułowa Traviaty G. Verdiego, Gilda Rigoletto, Rozyna Cyrulik Sewilski Rosiniego, Łucja z Lammermur G. Dionizettiego Musetta G. Puccini –Cyganeria .
Anita Maszczyk - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach –solistka związana z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, zadebiutowała partią Adeli w Zemście Nietoperza J.Straussa. W repertuarze artystki :Silva –Księżniczka Czardasza, Marica E.Kalmana, musical Hello Dolly .Anita Maszczyk współtworzyła Filharmonię Jurajską
Sylwia Ziółkowska –absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Sopranistka młodego pokolenia, kształci swoje umiejętności w Akademii Operowej –w programie kształcenia młodych talentów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie Laureatka nagród na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz kursów mistrzowskich m.in. Mariusza Kwietnia, Iwony Sobotki .
Łukasz Kostka -absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – baryton. Współpracował z Operą Krakowską, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Wrocławską. Baryton, partner wielu projektów artystycznych ,finalista wielu konkursów m.in. konkursu Jana Kiepury, współpracuje z Wiesławem Ochmanem .
Grażyna Grinner - pianistka, akompaniator, teoretyk muzyki, pedagog. Jest absolwentką wydziału kompozycji i teorii muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach
Aleksandra Mrzyk-Sylwestrzak –producent koncertów operowych operetkowych, musicalowych, konferansjer.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
środa, 13 listopada 2024
godz. 18:00
piątek, 15 listopada 2024
JAZZOWA JESIEŃ: Crosscurrents Trio featuring Dave Holland, Zakir Hussain and Chris Potter
XXII Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej: Crosscurrents Trio featuring Dave Holland, Zakir Hussain and Chris Potter

Crosscurrents Trio feat. Dave Holland, Zakir Hussain & Chris Potter - to monumentalny i wyjątkowy zespół, który  inspiruje i zachwyca publiczność swoim imponującym pokazem wirtuozerii, błyskotliwości i wyrafinowanego języka muzycznego. Trio tworzą giganci jazzu i „world music”: kontrabasista Dave Holland, tablista Zakir Hussain i saksofonista Chris Potter, nie ma przesady nazywając ten zespół supergrupą.

„To równoprawne trio składa się z Hussaina w równie wirtuozowskim towarzystwie saksofonu Chrisa Pottera i basu Dave'a Hollanda. Trio wywodzi się z większego zespołu Crosscurrents, który badał granice muzyki indyjskiej i jazzu. Ich mieszanka ragas swing i nie tylko, była punktem kulminacyjnym EFG London Jazz Festival 2017. (…) w tym rzadkim środowisku tria komfort akordowego wsparcia zostaje zastąpiony przez dźwiękowe ciepło indyjskich bębnów Hussaina. Głębia i szczegółowość relacji zespołu sugerują, że muzycy stąpają po znanym terenie.“
Mike Hobart, Financial Times
Wszyscy muzycy tworzący Trio Crosscurrents byli już gośćmi Jazzowej Jesieni. Zakir Hussain grał z Johnem McLaughlinem na pamiętnym koncercie „Remember Shakti”. Dave Holland i Chris Potter grali we własnych projektach na festiwalu w 2017 roku, który również był ostatnim festiwalem z udziałem Tomasza Stańko. Połączeń z Tomaszem Stańko jest więcej. W 1976 roku Dave Holland tworzył zespół Tomasza Stańko na legendarnym albumie „Balladyna”. Chris Potter natomiast był gościem trębacza na jego nowojorskich koncertach w dwutysięcznych latach.
Koncert Crosscurrents Trio feat. Dave Holland, Zakir Hussain & Chris Potter w ramach tegorocznej Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej jest ich jedynym koncertem w Polsce podczas jesiennej europejskiej trasy zespołu.
piątek, 15 listopada 2024
godz. 19:00
piątek, 15 listopada 2024
XXII JAZZOWA JESIEŃ - KARNET
XXII Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej:
15 listopada, piątek
Crosscurrents Trio featuring Dave Holland, Zakir Hussain and Chris Potter
16 listopada, sobota
Sławomir Kurkiewicz: Stańko Shuffle
17 listopada, niedziela
EABS "Reflections of Purple Sun"

Karnet obejmuje wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty.
piątek, 15 listopada 2024
godz. 19:00
sobota, 16 listopada 2024
JAZZOWA JESIEŃ: Sławomir Kurkiewicz: Stańko Shuffle
XXII Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej: Sławomir Kurkiewicz: Stańko Shuffle
Sławomir Kurkiewicz, współtwórca Simple Acoustic Trio - obecnie grające pod nazwą Marcin Wasilewski Trio, i wieloletni basista Kwartetu Tomasza Stańko, to muzyk z ogromnym doświadczeniem i muzycznym spełnieniem, jego kariera ma prawdziwie światowy wymiar. Zaczęła się, gdy był jeszcze nastolatkiem, na początku lat 90-tych. Bardzo szybko do współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Tym sposobem od bardzo młodych lat grał w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, i nagrywał dla najbardziej prestiżowego wydawnictwa na europejskiej scenie jazzowej – ECM Records. W ramach katalogu tej wytwórni jego kontrabas usłyszeć można na albumach w Trio Marcina Wasilewskiego, w Kwartecie z Tomaszem Stańko, nagraniach z francuskim perkusistą Manu Katche, i na albumie norweskiego gitarzysty Jacoba Younga.
W 2023 roku, na zaproszenie Fundacji im. Tomasza Stańko, powstał projekt „Sławomir Kurkiewicz: Stańko Shuffle”, który był debiutem Kurkiewicza jako leadera zespołu. Projekt został zaprezentowanych w ramach corocznych urodzinowych koncertów, Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko w Warszawie i Rzeszowie.
Na tegorocznej Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej nastąpi kolejna odsłona tego wyjątkowego projektu. Inspiracją do przygotowania projektu „Stańko Shuffle” jest jedno ze wspomnień kontrabasisty ze współpracy z Tomaszem Stańko. Trębaczowi wielką radość przynosiło słuchanie muzyki w trybie shuffle, czyli gdy sam odtwarzacz, mając do dyspozycji całą cyfrową bibliotekę muzyczną użytkownika sam – losowo, czy w oparciu o własne algorytmy - generuje listę odtwarzania. W ten sposób Stańko słuchał fragmentu symfonii Gustava Mahlera, która płynnie przechodziła w utwór Jamesa Browna, by za chwilę sięgnąć po nagranie freejazzowej awangardy. Podobnie pomyślany jest ten koncert. Biblioteką muzyczną będą specjalizacje i gusta zaproszonych wykonawców: świat muzyki klasycznej i współczesnej reprezentować będzie kwartet smyczkowy, delikatność kobiecego głosu w swych wokalizach zapewni Dorota Miśkiewicz, pulsujący beat z tendencją do muzyki elektronicznej zapewni perkusista Dawid Fortuna. Przy fortepianie zasiądzie Piotr Orzechowski, równie swobodnie czujący się w jazzowym głównym nurcie, jak i minimalizmie, muzyce elektronicznej czy eksperymentalnej. Brzmienie trąbki wniesie amerykański trębacz, Philip Dizack. Całością zawiadywać będzie z kontrabasem Sławomir Kurkiewicz, który – jak zapowiada – będzie robił wszystko to, na co nie starcza na co dzień miejsca w jego codziennej pracy z Marcin Wasilewski Trio czy innymi stricte jazzowymi formacjami.


Sławomir Kurkiewicz: Stańko Shuffle

Sławomir Kurkiewicz – koncepcja, aranżacja, kontrabas, elektronika
Piotr Orzechowski – fortepian / fender-rhodes
Philip Dizack – trąbka
Dorota Miśkiewicz - wokalizy, instrumenty perkusyjne
Dawid Fortuna – perkusja, elektronika
Kwartet smyczkowy Sonos
sobota, 16 listopada 2024
godz. 19:00
niedziela, 17 listopada 2024
JAZZOWA JESIEŃ: EABS "Reflections of Purple Sun"
XXII Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej: EABS "Reflections of Purple Sun"
Pochodzący z Wrocławia kwintet EABS nawiązuje do tradycji polskiej szkoły jazzowej a jednocześnie wymyka się w tym brzmieniowym schematom, prezentując beztroskie i całkowicie oryginalne podejście do gatunków i ustalonych standardów muzycznych. Jak można przeczytać w ich oficjalnym bio, zespół pracuje nad koncepcją “rekonstrukcji z dekonstrukcji”, redefiniując klasyki sprzed kilkudziesięciu lat zderzając je z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej, tworząc zupełnie nową jakość i autorskie brzmienie.
Po bardzo dobrze przyjętym, zarówno przez publiczność, jak i krytyków, debiutanckim albumie Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda), skupiającym się na mniej znanych utworach Krzysztofa Komedy, EABS wydali w tym cyklu „komedowym” dwie kolejne płyty winylowe: czarną: Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) Live at Jazz Club Hipnoza oraz różową, nagraną na taśmie i wydaną przez brytyjską wytwórnię 22a Music - Kraksa / Svantetic, Kolejnym albumy zespołu to: Slavic Spirits (2019), Discipline of Sun Ra (2020), 2061 (2022), EABS meets Jaubi - In Search of a Better Tomorrow (2023).
Każdy z tych albumów ma specjalną dedykację, i nie inaczej jest z wydanym na wiosnę 2024 roku wydawnictwem "Reflections of Purple Sun”. Płyta została nagrana w mieszkaniu Tomasza Stańko, a jej idea narodziła się podczas Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko, kiedy powstał specjalny projekt nawiązujący do burzliwego okresu twórczości Tomasza Stańko i jego kultowego albumu „Purple Sun”. Energia tej muzyki i tych koncertów były tak potężne, że projekt ma kontynuację, zarówno koncertową, jak i wydawniczą.
Co było esencją Purple Sun? Ten nagrany 1973 roku Album Tomasza Stańko mocno stawiał na rytm, można wręcz powiedzieć, że był jego centralnym elementem. Wersja EABS jest więc studium na temat rytmu. Inaczej mówiąc – to refleksje o rytmie. Dlatego, w tytule pojawia się metafora kryjąca się w słowie Reflections, która odnosi się do odbicia światła – refleksu, czyli już innej energii, zamkniętej w czasie i przestrzeni, ale o pół wieku później.
EABS "Reflections of Purple Sun”



Olaf Węgier – Saksofon Tenorowy, Klarnet Basowy

Jakub Kurek - Trąbka

Paweł „Wuja HZG” Stachowiak – Gitara basowa

Marcin Rak – Perkusja, Automat Perkusyjny

Marek „Latarnik” Pędziwiatr - Instrumenty Klawiszowe

 

 



niedziela, 17 listopada 2024
godz. 19:00
środa, 20 listopada 2024
Koncert dla Wszystkich: FUEGO - TANIEC OGNIA, Katarzyna Musiał
Unikatowy koncert z udziałem wybitnych muzyków: Katarzyny Musiał – fortepian i taniec, Hanser Santos Gómez – cajon, instrumenty perkusjne, Hugo-Andres Larenas – gitara.
Ten jedyny w swoim rodzaju program w wyjątkowy sposób łączy muzyczną tradycję flamenco z tradycją latynoamerykańską; zawiera również elementy tańca wykonywanego przez pianistkę. Ten wibrujący pomiędzy liryzmem a wielkim temperamentem i energią koncert oparty na dialogu fortepianu, perkusji, gitary i tańca flamenco, z pewnością spodoba się szerokiej publiczności.
W programie oprócz tradycyjnych melodii z Półwyspu Iberyjskiego znajdą się utwory największych kompozytorów hiszpańskich (między innymi Grandosa, de Falli, Albeniza), kubańskich (Lecuony, Cervantesa) oraz brazylijskich
(Nazareth, Villa-Lobos).
Bielszczanka Katarzyna Musiał, obecnie rezydująca w Kanadzie to - zdaniem Chicago Classica Review - „wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i
 interpretacyjną błyskotliwością”, koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji. New York Concert Review określił jej grę jako „czystą rozkosz... cudownie przedstawioną... przejrzyście precyzyjną… interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce”.

PROGRAM:

Joaquín Turina (1882–1949)
Danzas gitanas Op. 55:
Zambra
Danza de la Seducción
Generalife
Sacro-monte

Enrique Granados (1867–1916)
Danzas españolas Op. 37:
Andaluza

Isaac Albeniz (1860-1909)
Suite Española op. 47:
Sevilliana

Federico Mompou (1893–1987)
Cançó i dansa No. 6

Manuel de Falla (1876–1946)
El sombrero de tres picos:
Danza del molinero (Farruca)

El amor brujo:
Danza ritual del fuego
Ernesto Nazareth (1863–1934)
Odeon
Fon-Fon!
Camigo é na Madeira
Tango Habanera

Manuel Ponce (1882 - 1948)
Intermezzo No. 1
Malgré tout

Heraclio Fernández (1851–1886)
El Diablo Suelto

Ernesto Lecuona (1895–1963)
La Comparsa

Andalucía Suite:
Andalusia
Malagueña
środa, 20 listopada 2024
godz. 18:00
czwartek, 21 listopada 2024
Siesta w drodze - ALFREDO RODRIGUEZ TRIO
"Alfredo Rodriguez, jeden z najwybitniejszych improwizujących pianistów naszych czasów jest Kubańczykiem z Hawany. Ale mieszka dziś, jak wielu wygnańców i uciekinierów z wyspy, w Miami. I tam, ze swej ulicy Coral Way przysłuchuje się muzyce regionu. Nie tylko zatem kubański son i bolero, ale także bachata z Dominikany, salsa z Puerto Rico, timba, tango, a nawet reggaeton zainspirowały nowe kompozycje Alfredo. Album Coral Way to nowy etap w muzyce mistrza i opowieść o jego nowym życiu, w nowym mieście, w roli ojca.

Nominowany do Grammy za swą aranżację Guantanamery Rodriguez jest kontynuatorem tradycji wielkich pianistow kubańskich – od Lecuony prze Peruchina, Gonzaleza, Bebo i Chucho Valdesów aż po Rubalcabę. W jego sztuce historia muzyki kubańskiej spotyka się z jazzowym wyrafinowaniem i niedościgłą wirtuozerią godną finalistow Konkursu Chopinowskiego. To zderzenie światów zafascynowało Quincy'ego Jonesa, który przed paroma laty przyjął młodego Kubańczyka pod swe producenckie skrzydła i wydał kolejne autorskie albumy Alfredo. Nie powinno zatem zdumiewać, że na jednym z nich Rodriguez sięga po legendarny Thriller!


Ci, którzy słyszeli tę pianistykę podczas siestowych koncertów Alfredo z Richardem Boną nie potrzebują zachęty, by po raz kolejny doświadczyć olśnienia. Pozostali wciąż żyją w mroku. Aż do dnia oświecenia, do pierwszego spotkania z wirtuozem z Hawany."

Marcin Kydryński

Promocyjna cena biletów /tylko w dniu 22 marca/ - 100 zł. Normalna cena - 120 zł.
czwartek, 21 listopada 2024
godz. 19:00
piątek, 22 listopada 2024
GREK ZORBA - SOFIA OPERA BALLET
Wielkie widowisko baletowe - GREK ZORBA w wykonaniu SOFIA OPERA BALLET, na podstawie noweli Nikosa Kazantzakisa. Muzyka: Mikis Theodorakis, Choreografia, dyrekcja i libretto: Lorca Massine.

Do małej greckiej wioski przybywa amerykanin John i zakochuje się w pięknej wdowie Marinie. Zafascynowany niezwykłym pięknem przyrody, atmosferą i lokalnymi zwyczajami pragnie stać się częścią tej małej greckiej społeczności, ale Grecy go odrzucają. Wieśniacy mocno zakorzenieni w swojej jedności i tradycji, okazują swoją wrogość wobec Johna i Mariny, kobiety, która odważyła się zignorować miłość Greka Yorgsa i zakochała się w obcokrajowcu. Ta mała społeczność nie jest w stanie zaakceptować cudzoziemca reprezentującego zachodnią kulturę. Jedyną osobą, która zaprzyjaźnia się z Johnem, jest Zorba – silny i wolny człowiek, włóczęga, który nie należy do nikogo. W nim zakochana jest Madame Hortense – starzejąca się, rozdarta miłosnymi wspomnieniami subretka, która widzi w Zorbie uosobienie wszystkich swoich tęsknot a on pomimo że dumny i niezależny podaruje jej kilka chwil szczęścia i roztacza wizję spełnienia jej marzeń na krótko, przed jej śmiercią. Marina również umiera - staje się ofiarą mściwego tłumu, zostaje ukamienowana przez wieśniaków wzburzonych przez upokorzonego miłosna porażką Yorgosa. Głęboko rozgoryczony John jest bliski załamania. Po Johnie rozpacz dopada również Zorbę. Zorba i John rozpoczynają przepiękny taniec, który przywraca siły, wyraża wiarę i nadzieję, że z przeciwnościom losu trzeba się przeciwstawiać. Szalony taniec„ sirtaki” wciąga, wszyscy tańczą, każdy szuka pocieszenia, zapomnienia i sił na nowe życie.

Mikis Theodorakis i Lorca Massine – duet doskonały……..emocjonalnie apelujący o swobodę, tolerancję i radość z każdej chwili zycia.
Zapraszamy Państwa na tę duchową ucztę!!!
piątek, 22 listopada 2024
godz. 18:00
niedziela, 24 listopada 2024
spektakl RAZEM CZY OSOBNO
Zapraszamy na muzyczną, komediową nowość „Razem czy osobno?” w wykonaniu znanych i uwielbianych przez Widzów Aktorek, które śpiewająco zabiorą Was w świat skomplikowanych damsko – męskich relacji. Nie zabraknie wzruszeń, miłosnych historii, tańca i różańca, ale przede wszystkim nie zabraknie emocji i …śmiechu!

…tak to jest, gdy ona jest z Wenus, a on… z kieleckiego!
Prędzej czy później dopada nas dylemat stary jak świat – na miarę szekspirowskiego „Być albo nie być?” – i wydaje się nie do rozstrzygnięcia – Razem czy osobno? Znacie odpowiedź na to pytanie?
Spróbujmy jej poszukać. Znaleźć mocne „za” i skonfrontować ze zdecydowanym „przeciw.”
Czy to w ogóle możliwe, by kochać kogoś aż po grób? Być razem przez całe życie?
Czy to możliwe, by nie mieć ani razu ochoty trzasnąć drzwiami, wylogować się lub zmienić status na wolna/y?
Razem czy osobno? Wybór jest trudny. Jak mówi klasyk, są plusy dodatnie i ujemne.W doborowym towarzystwie spróbujmy rozstrzygnąć ten odwieczny dylemat. A co tam!
Otwórzmy tę puszkę Pandory. Może z pomocą przyjdzie… wino, które – jak twierdzą koneserzy – nie daje wprawdzie odpowiedzi, ale przynajmniej pomaga zapomnieć pytanie. Zapraszamy. Razem. Albo osobno.„Przedstawienia nie polecamy nowożeńcom i świeżo zakochanym. Ale jak tylko minie Wam ten euforyczny okres, pamiętajcie o nas. Wpadajcie. Choćby w następnym tygodniu lub po kilku miesiącach ;)” – mówi przewrotnie twórca spektaklu Krzysztof Jaślar.W cenie biletu na każdy warszawski spektakl welcome drink gratis.
Do zobaczenia na rozśpiewanym i roztańczonym spektaklu „Razem czy osobno?” !
Spektakl zawiera elementy kabaretu i stand-upu z interakcją z Widownią.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar

Opracowanie muzyczne: Roman Hudaszek

Akompaniament: Mateusz Dębski

Choreografia: Kris Adamski

Scenografia: Dorota Banasik

Kostiumy: Tomasz Jacyków
Asystent reżysera: Magdalena Sowa

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 24 listopada 2024
godz. 17:00
piątek, 29 listopada 2024
THE DUMPLINGS
W 2024 roku przypada okrągła - dziesiąta - rocznica działalności The Dumplings;)
Z tej okazji zespół poinformował, że będzie miał dla swoich fanów kilka niespodzianek. Pierwszą z nich była premiera nowej piosenki - „W naszym zabetonowanym mieście" oraz winylowa wersja ich ostatniej płyty „RAJ".
Kolejny prezent urodzinowy to trasa koncertowa, przywracająca do życia projekt sprzed 7 lat...

The Dumplings Orkiestra powstał z myślą o koncercie na scenie głównej Open'er 2017. Repertuar zaaranżowany na tę okazję trafił do serc publiczności, w związku z czym zespół zagrał go jeszcze podczas dwóch kolejnych tras koncertowych.
Teraz The Dumplings wraca z zupełnie nowymi aranżacjami piosenek. Tym razem za przygotowanie orkiestracji odpowiada Wojciech Kostrzewa.
Zespół zagra jedynie kilka koncertów w zaprzyjaźnionych klubach, w których grał już kilkukrotnie. Obserwujecie ich profile na mediach społecznościowych, bo dziesięciolecie działalności świętuje się tylko raz.
Zapraszamy!
Cena promocyjna do 31 sierpnia - 150 zł, od 1 września - 180 zł.


piątek, 29 listopada 2024
godz. 19:00
sobota, 30 listopada 2024
Kabret Moralnego Niepokoju g. 16.00
W dobie, gdy codzienność zaskakuje nas bardziej niż kiedykolwiek, Kabaret Moralnego Niepokoju postanowił wyrazić to na scenie, serwując nowe skecze pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy to możliwe, że dzisiejsze „normalne” to zwykłe szaleństwo?
Kabaret Moralnego Niepokoju zaprasza na wieczór pełen nowych skeczy, gdzie codzienne absurdy stają się źródłem śmiechu. Najnowszy program grupy to mieszanka śmiałych obserwacji i inteligentnej komedii, które bawią i zmuszają do refleksji.
Premierowe skecze pełne są codziennych absurdów – od gołych kostek w mroźne dni, po śmiałe rozmowy o zmieniającym się znaczeniu słów. Nie ma już normalnej zimy ze śniegiem, na pustyni była ostatnio powódź i zalało Dubaj, strach coś powiedzieć, bo cię zakrzyczą że tak się nie mówi. Kiedyś były wspomnienia, teraz są wyłącznie traumy.
„Normalne to to nie jest” zaskakuje, bawi i pozostawia widza z przemyśleniami o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Nie przegap tej komediowej uczty ducha, którą zapamiętasz na długo!
Występują:
Robert Górski
Mikołaj Cieślak
Przemysław Borkowski
Rafał Zbieć

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 30 listopada 2024
godz. 16:00
sobota, 30 listopada 2024
Kabaret Moralnego Niepokoju g. 19.00
W dobie, gdy codzienność zaskakuje nas bardziej niż kiedykolwiek, Kabaret Moralnego Niepokoju postanowił wyrazić to na scenie, serwując nowe skecze pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czy to możliwe, że dzisiejsze „normalne” to zwykłe szaleństwo?
Kabaret Moralnego Niepokoju zaprasza na wieczór pełen nowych skeczy, gdzie codzienne absurdy stają się źródłem śmiechu. Najnowszy program grupy to mieszanka śmiałych obserwacji i inteligentnej komedii, które bawią i zmuszają do refleksji.
Premierowe skecze pełne są codziennych absurdów – od gołych kostek w mroźne dni, po śmiałe rozmowy o zmieniającym się znaczeniu słów. Nie ma już normalnej zimy ze śniegiem, na pustyni była ostatnio powódź i zalało Dubaj, strach coś powiedzieć, bo cię zakrzyczą że tak się nie mówi. Kiedyś były wspomnienia, teraz są wyłącznie traumy.
„Normalne to to nie jest” zaskakuje, bawi i pozostawia widza z przemyśleniami o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Nie przegap tej komediowej uczty ducha, którą zapamiętasz na długo!
Występują:
Robert Górski
Mikołaj Cieślak
Przemysław Borkowski
Rafał Zbieć

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 30 listopada 2024
godz. 19:00
środa, 4 grudnia 2024
Balet "Dziadek do Orzechów. Niepowtarzalna baśń na Noc Wigilijną" - Ukrainian Classical Ballet
Ukrainian Classical Ballet po raz pierwszy w Bielsku-Białej!

Serdecznie zapraszamy do wieczoru magii i tańca baletowego - na
niezwykły balet "Dziadek do orzechów".

Balet "Dziadek do orzechów" oparty jest na baśni Hoffmanna pod tytułem "Dziadek do orzechów i Król myszy". Magiczna historia opowiada o dziewczynce o imieniu Klara, która w Wigilijną noc dostaje od wujka tajemniczego dziadka do orzechów - drewnianą zabawkę w postaci żołnierza. Późną nocą Klara znajduje się w magicznym świecie, gdzie dziadek do orzechów ożywa i staje do walki z armią myszy. Następnie przemienia się w pięknego księcia i wraz z Klarą wyrusza do Krainy Słodyczy - magicznego królestwa słodkości. Ten balet stał się nieodłączną częścią Bożonarodzeniowej tradycji w wielu krajach. Jego przedstawienia przyciągają tysiące widzów w każdym wieku i za każdym razem zachwycają swoim pięknem i magią. Wspaniałe kostiumy, niezapomniana muzyka i emocjonujące tańce ożywią przed Państwem tę klasyczną baśń. Przyjdźcie i poczujcie magię "Dziadka do orzechów" na scenie BCK!

Zespół Ukrainian Classical Ballet został założony w 2017 roku w Kijowie, misją którego jest prezentacja najlepszych tancerzy na scenach świata oraz kontynuacja tradycji wysokiego poziomy stuki tańca baletowego. W ciągu swojej historii zespół realizował więc niż 800 przedstawień baletowych w więcej niż 20 krajach świata! I teraz po raz polski widz będzie miał możliwość zapoznania się z piękna sztuka zespołu.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY

środa, 4 grudnia 2024
godz. 19:30
czwartek, 5 grudnia 2024
Spektakl Klimakterium i już
ELŻBIETA JODŁOWSKA: „KLIMAKTERIUM... i już”
Obsada (występują zamiennie): 
Pamela:
ELŻBIETA JODŁOWSKA ELŻBIETA OKUPSKA MAŁGORZATA DUDA
DOROTA PIASECKA
Krycha:
EWA CICHOCKA EWA ZŁOTOWSKA MAŁGORZATA GADECKA 
Zosia:
 LUDMIŁA WARZECHA GRAŻYNA ZIELIŃSKA 
Malina:
EWA ŚNIEŻANKA KATARZYNA KOZAK RENATA ZARĘBSKA
Reżyseria: CEZARY DOMAGAŁA 
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: JANUSZ BOGACKI
Scenografia: TATIANA KWIATKOWSKA 
Choreografia: TOMASZ TWORKOWSKI
Przygotowanie wokalne: TOMASZ BAJERSKI 
Aranżacja partii wokalnych: STUDIO FIL ART - JERZY FILAR
Produkcja: TOMASZ HELLER
www.klimaty.art.pl
Super hit ostatnich sezonów. W ten sposób o sprawach kobiet nikt jeszcze nie mówił. Tak dowcipnie, otwarcie, z takim dystansem do siebie i poczuciem humoru, jak robią to bohaterki. Cztery wspaniałe aktorki, cztery "tygrysice w menopauzie" opowiadają i śpiewają o tym, co żadnej z pań nie ominie, co nieuchronne. I, jak się okazuje, ani wstydliwe, ani takie straszne, choć jeszcze do niedawna samo to słowo nie chciało przejść nam przez usta. A tym czasem można, nawet trzeba o tym mówić, bo w tej chwili, teraz właśnie, 8 milionów kobiet w Polsce przeżywa ten trudny czas. A zaczęło się w Los Angeles, gdzie Elżbieta Jodłowska zobaczyła na ten temat niesłychanie zabawny spektakl
muzyczny, na którym kobiety zaśmiewały się do łez wołając - "to o mnie!", "mnie się trafiło to samo!". J. postanowiła zrobić coś podobnego, ale osadzonego w polskich realiach. Z polskimi problemami dnia codziennego, z naszymi ulubionymi szlagierami. W ten sposób znaleźliśmy się na zapleczu lumpeksu "Butiks Malina", gdzie spotykają się koleżanki z młodości....

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
czwartek, 5 grudnia 2024
godz. 19:00
sobota, 7 grudnia 2024
Małe TGD, g. 14.30
Każdy z nas nosi w sobie szczerą, dziecięcą radość… dlatego warto celebrować ją wspólnie z najmłodszymi! Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem. Grupa koncertuje od wielu lat, a w 2024 roku, po raz pierwszy w historii, przygotowała niesamowite widowisko muzyczne i wyruszyła w wielką trasę koncertową. Na widzów czeka niezapomniany show, który udowodni, że Dzień Dziecka może trwać cały rok!
W 2017 roku grupa Małe TGD wydała debiutancką płytę „Góry do góry”, a w 2019 ukazał się drugi album – pt. „Wyspa skarbów”. Dwa lata później, w okresie pandemii, pojawiła się płyta „Online”. Wszystkie utwory zespołu Małe TGD to porywające, energiczne i pełne radości piosenki, które w lekki i przyjemny sposób przekazują ważne treści.
Na początku 2020 roku album „Wyspa skarbów” został nominowany do Fryderyka w kategorii muzyka dziecięca i młodzieżowa. Zespół Małe TGD może pochwalić się współpracą ze znanymi artystami, m.in. z Roksaną Węgiel.
Największy hit Małego TGD to z pewnością utwór „Góry do góry”, rozpoczynający się słowami „Piękny świat przemierzasz po maleńku […]”. Teledysk do tego utworu zgromadził już ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube!
Dzieciaki koncertują na żywo, a każdy występ Małego TGD to mnóstwo skocznych utworów, przebojowych fraz i wyjątkowe dziecięce głosy.
W 2024 roku Małe TGD wyruszyło w swoją pierwszą trasę koncertową pod nazwą „Dzień Dziecka przez cały rok”. Z tej okazji został przygotowany niezwykły show, pełen efektów specjalnych i wizualizacji. Dzięki temu udział w koncercie Małego TGD stanie się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Sprawdź repertuar wydarzeń i zarezerwuj dla siebie i najbliższych bilety na koncert zespołu Małe TGD!

Dzieci, które w dniu wydarzenia mają mniej niż 5 lat mogą wejść na koncert bez opłaty, o ile zajmą to samo miejsce co rodzic/opiekun.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku 5-12 lat.

Osoby w wieku 16 i 17 lat mogą wejść na koncert samodzielnie, ale z oświadczeniem od rodzica lub opiekuna prawnego.

Osoby poniżej 16. roku życia na koncert mogą wejść wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.

W trakcie koncertu są stosowane efekty audiowizualne, w tym dynamicznie zmieniające się oświetlenie.

Bilety ulgowe w cenach 110, 90 i 70 zł.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 7 grudnia 2024
godz. 14:30
sobota, 7 grudnia 2024
Małe TGD, g. 17.30
Każdy z nas nosi w sobie szczerą, dziecięcą radość… dlatego warto celebrować ją wspólnie z najmłodszymi! Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem. Grupa koncertuje od wielu lat, a w 2024 roku, po raz pierwszy w historii, przygotowała niesamowite widowisko muzyczne i wyruszyła w wielką trasę koncertową. Na widzów czeka niezapomniany show, który udowodni, że Dzień Dziecka może trwać cały rok!
W 2017 roku grupa Małe TGD wydała debiutancką płytę „Góry do góry”, a w 2019 ukazał się drugi album – pt. „Wyspa skarbów”. Dwa lata później, w okresie pandemii, pojawiła się płyta „Online”. Wszystkie utwory zespołu Małe TGD to porywające, energiczne i pełne radości piosenki, które w lekki i przyjemny sposób przekazują ważne treści.
Na początku 2020 roku album „Wyspa skarbów” został nominowany do Fryderyka w kategorii muzyka dziecięca i młodzieżowa. Zespół Małe TGD może pochwalić się współpracą ze znanymi artystami, m.in. z Roksaną Węgiel.
Największy hit Małego TGD to z pewnością utwór „Góry do góry”, rozpoczynający się słowami „Piękny świat przemierzasz po maleńku […]”. Teledysk do tego utworu zgromadził już ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube!
Dzieciaki koncertują na żywo, a każdy występ Małego TGD to mnóstwo skocznych utworów, przebojowych fraz i wyjątkowe dziecięce głosy.
W 2024 roku Małe TGD wyruszyło w swoją pierwszą trasę koncertową pod nazwą „Dzień Dziecka przez cały rok”. Z tej okazji został przygotowany niezwykły show, pełen efektów specjalnych i wizualizacji. Dzięki temu udział w koncercie Małego TGD stanie się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Sprawdź repertuar wydarzeń i zarezerwuj dla siebie i najbliższych bilety na koncert zespołu Małe TGD!

Dzieci, które w dniu wydarzenia mają mniej niż 5 lat mogą wejść na koncert bez opłaty, o ile zajmą to samo miejsce co rodzic/opiekun.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom w wieku 5-12 lat.

Osoby w wieku 16 i 17 lat mogą wejść na koncert samodzielnie, ale z oświadczeniem od rodzica lub opiekuna prawnego.

Osoby poniżej 16. roku życia na koncert mogą wejść wyłącznie w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.

W trakcie koncertu są stosowane efekty audiowizualne, w tym dynamicznie zmieniające się oświetlenie.

Bilety ulgowe w cenach 110, 90 i 70 zł.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 7 grudnia 2024
godz. 17:30
niedziela, 8 grudnia 2024
spektakl żONa g. 15.30
żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

Głośny francuski przebój teatralny - teraz także w Polsce! François to polityk z wieloma sukcesami, który startuje w wyborach na mera miasta. Doskonały plan zacznie się sypać w festiwalu kłótni i niespodziewanych rewelacji, które bawią do łez, a zarazem dają do myślenia.

François ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę François. Ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny – Rachon.

Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.

Obsada:
CARLA: Renata Dancewicz
FRANCOIS: Piotr Polk
LOUISE: Justyna Fabisiak / Kaja Kozłowska - Żygadło
RACHON: Cezary Łukaszewicz / Michał Rolnicki / Maciej Maciejewski

Autor: Jade-Rose Parker
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyseria: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 8 grudnia 2024
godz. 15:30
niedziela, 8 grudnia 2024
spektakl żONa g. 18.00
żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

Głośny francuski przebój teatralny - teraz także w Polsce! François to polityk z wieloma sukcesami, który startuje w wyborach na mera miasta. Doskonały plan zacznie się sypać w festiwalu kłótni i niespodziewanych rewelacji, które bawią do łez, a zarazem dają do myślenia.

François ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę François. Ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny – Rachon.

Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.

Obsada:
CARLA: Renata Dancewicz
FRANCOIS: Piotr Polk
LOUISE: Justyna Fabisiak / Kaja Kozłowska - Żygadło
RACHON: Cezary Łukaszewicz / Michał Rolnicki / Maciej Maciejewski

Autor: Jade-Rose Parker
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyseria: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 8 grudnia 2024
godz. 18:00
środa, 18 grudnia 2024
Koncert dla Wszystkich - ELŻBIETA ADAMIAK
Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, barda, która od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Na ostatniej płycie Eli pt. „Zbieram Siebie” znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a w plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy została wybrana Przebojem Jesieni 2009r. Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie", jak i największe przeboje Eli takie jak: "Jesienna zaduma", "Do Wenecji stąd dalej co dzień", „Rozmowa przy ściemnionych światłach”. Artystka koncertuje z trzyosobowym zespołem: fortepian+śpiew – Piotr Goljat, Piotr Górka - kontrabas.
środa, 18 grudnia 2024
godz. 18:00
niedziela, 5 stycznia 2025
Orkiestra Księżniczek - Noworoczny Koncert Wiedeński 2 (część 2.)
Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Bielska – Białej! Noworoczny Koncert Wiedeński 2 (część 2.) już 5 stycznia 2025 roku w Bielskim Centrum Kultury.

Jedyny taki projekt na świecie - druga część Koncertu Wiedeńskiego, bestseller na polskiej scenie muzycznej. Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, zjawiskowe głosy, show świetlne oraz przepiękne projekcje multimedialne. Doskonała zabawa, znakomity kontakt z Publicznością, różnorodny repertuar i mnóstwo humoru. Noworoczny Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek to także wspaniała uczta dla zmysłów, zapierające dech w piersiach olśniewające kostiumy, stworzone przez najlepszych projektantów, aby wzbogacić to niesamowite wydarzenie. Spektakl pełen kolorów!

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wystąpią między innymi: Anna Ciereszko, Sylwia Frączek, Karolina Jędrzejczyk, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk, Tomasz Tracz, Andrzej Tulik, Piotr Łukaszczyk z towarzyszeniem jedynej takiej, najpiękniejszej orkiestry Świata - Orkiestry Księżniczek. Artyści wzruszają i bawią Publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco. Noworoczny Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek to połączenie wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom Melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z "Księżniczki Czardasza", "Zemsty Nietoperza", "Barona Cygańskiego", "Wesołej Wdówki", "Krainy Uśmiechu" oraz takich dzieł literatury muzycznej jak: "Can-Can""Aria ze śmiechem" Jacques Offenbach'a, "Taniec Węgierski" Brahmsa czy "Granada".

Nie przegap drugiej części Koncertu Wiedeńskiego Orkiestry Księżniczek. Daj się porwać w rytm walca i spędź z nami ponad dwie godziny doskonałej zabawy. Pokochały nas już setki tysięcy widzów.
ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 5 stycznia 2025
godz. 17:00
środa, 8 stycznia 2025
Operetka z humorem

Bilety ulgowe dla seniorów w cenie 75 zł/

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
środa, 8 stycznia 2025
godz. 18:00
niedziela, 12 stycznia 2025
spektakl BING NA ŻYWO g. 10.00
Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich! Najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz z przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce!
Spektakl „Wielkie Urodziny” to międzynarodowa produkcja w języku polskim. Przedstawienie zostało zrealizowane pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach i doskonale dostosowane do ich percepcji. Na scenie pojawiają się: Bing, Sula, Coco, Pando i Flop w formie przepięknych, wielkoformatowych lalek, które na żywo animowane są przez utalentowanych polskich aktorów. Bing Na Żywo to wielka teatralna przygoda! Wspaniała scenografia, wesołe piosenki i duża dawka zabawy i interakcji z małymi widzami. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja do zobaczenia na żywo Binga i jego przyjaciół!
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 3-4 roku życia. Rozwija umiejętności społeczne, buduje pozytywne wzorce zachowań, podpowiada jak nawiązywać relacje z rówieśnikami oraz dorosłymi. Uczy także jak radzić sobie z emocjami i uczuciami, pokazuje czym jest przyjaźń, akceptacja, tolerancja, współpraca, współzawodnictwo oraz jak rozwiązywać konflikty z poszanowaniem innych.
 Bing Na Żywo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy spektakl wystawiono ponad 100 razy. Obejrzało go ponad 30 tys. widzów w 27 miastach! Jeśli jeszcze go nie widzieliście, pospieszcie się. Bilety w każdym mieście bardzo szybko się wyprzedają, a wiele miejsc odwiedzimy tylko jeden jedyny raz.
Zapraszamy całe rodziny na pierwsze, wspólne wyjście do teatru!

Pamiętajcie: Bing na Żywo – to wielka rzecz!

Obsada:
Bing – Karol Sławek / Szymon Bujak
Coco i Sula -Karolina Mazurek / Monika Markowska
Flop i Pando – Jakub Szlachetka / Maciej Łabaz
Wiktoria Grzegorczyk

głos Amma - Marta Markowicz
Reżyseria: Zuzanna Gaińska
na podstawie spektaklu Wilhelminiego Hoornstrasa
Scenariusz: Paul Passchier
Scenografia: Joris van Veldhoven
Muzyka: Gert-Jan van den Ende

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
____________________________________________
niedziela, 12 stycznia 2025
godz. 10:00
niedziela, 12 stycznia 2025
spektakl BING NA ŻYWO g. 12.30
Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich! Najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz z przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce!
Spektakl „Wielkie Urodziny” to międzynarodowa produkcja w języku polskim. Przedstawienie zostało zrealizowane pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach i doskonale dostosowane do ich percepcji. Na scenie pojawiają się: Bing, Sula, Coco, Pando i Flop w formie przepięknych, wielkoformatowych lalek, które na żywo animowane są przez utalentowanych polskich aktorów. Bing Na Żywo to wielka teatralna przygoda! Wspaniała scenografia, wesołe piosenki i duża dawka zabawy i interakcji z małymi widzami. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja do zobaczenia na żywo Binga i jego przyjaciół!
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 3-4 roku życia. Rozwija umiejętności społeczne, buduje pozytywne wzorce zachowań, podpowiada jak nawiązywać relacje z rówieśnikami oraz dorosłymi. Uczy także jak radzić sobie z emocjami i uczuciami, pokazuje czym jest przyjaźń, akceptacja, tolerancja, współpraca, współzawodnictwo oraz jak rozwiązywać konflikty z poszanowaniem innych.
 W Polsce, Bing Na Żywo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy spektakl wystawiono ponad 100 razy. Obejrzało go ponad 30 tys. widzów w 27 miastach! Jeśli jeszcze go nie widzieliście, pospieszcie się. Bilety w każdym mieście bardzo szybko się wyprzedają, a wiele miejsc odwiedzimy tylko jeden jedyny raz.
Zapraszamy całe rodziny na pierwsze, wspólne wyjście do teatru!

Pamiętajcie: Bing na Żywo – to wielka rzecz!

Obsada:
Bing – Karol Sławek / Szymon Bujak
Coco i Sula -Karolina Mazurek / Monika Markowska
Flop i Pando – Jakub Szlachetka / Maciej Łabaz
Wiktoria Grzegorczyk

głos Amma - Marta Markowicz
Reżyseria: Zuzanna Gaińska
na podstawie spektaklu Wilhelminiego Hoornstrasa
Scenariusz: Paul Passchier
Scenografia: Joris van Veldhoven
Muzyka: Gert-Jan van den Ende


ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY

niedziela, 12 stycznia 2025
godz. 12:30
czwartek, 16 stycznia 2025
Ballet of Mexico-Mexicana
Azteca Ballet México to esencja meksykańskiego folkloru, w urzekający sposób prezentująca żywe, dynamiczne i bogate dziedzictwo kulturowe Meksyku. Ten renomowany zespół taneczny, mający siedzibę w Katalonii, jest efektem współpracy doświadczonych artystów, z których wielu pochodzi z prestiżowch zespołów tańca ludowego z Meksyku. Twórczość grupy jest inspirowana osiągnięciami i szkołą Baletu Amalii Hernández, Baletu Uniwersytetu im. Veracruzana i Baletu Uniwersytetu Guadalajara. Zespół łączy w sposób niezwykle harmonijny tradycję i innowację z oddaniem i pasją doskonaląc swoje rzemiosło.
Od założenia Azteca Ballet México skupia się na ochronie, kultywowaniu meksykańskich tradycji tanecznych i szeroko pojętej kultury. Zobowiązanie firmy do autentyczności przejawia się w dynamicznych choreografiach, żywych kostiumach i połączeniu tradycyjnych rytmów i ruchów.
Z bogatą historią i dążeniem do doskonałości, Azteca Ballet México zostało ambasadorem Awangardy kultury meksykańskiej, oczarowując publiczność fascynującymi występami.
Klejnotem repertuaru Azteca Ballet México jest program MEXICAÑA – spektakularna podróż do kultury krainy Azteków będąca ich wizytówką, który przenosi na scenę serce meksykańskiego folkloru. Ten program pokazuje zaangażowania grupy w tworzenie wrażeń, które wykraczają poza granice kulturowe.
MEXICAÑA to uczta zmysłów, łącząca sceny kolorów, energii i wytrwałości, dzięki skrupulatnemu połączeniu tańców nowoczesnych, klasycznych i ludowych, program składa hołd zwyczajom, tradycjom i legendom, które definiują Kulturę meksykańska. Rytmiczny puls muzyki mariachi, ognisty urok, ogniste atrakcje i charakterystyczne dla tańców meksykańskich obcasy tworzą harmonijne święto kolorów i rytmów, jakie Meksyk oferuje światu. Mexicana to również symbol różnorodności kulturowej i ekspresji artystycznej, z którymi rezonuje publiczność poprzez urzekające w magiczny sposób wyobraźnię tych, którzy tego doświadczają.
Artistic i Azteca Ballet México zaprasza publiczność do wzięcia udziału w spektakularnej podróży do serca tętniącego życiem kulturowego gobelinu Meksyku.
ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
czwartek, 16 stycznia 2025
godz. 19:00
piątek, 17 stycznia 2025
spektakl WSTYD g. 17.00
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej. Obsada: Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski i Wojciech Zieliński.

"Wstyd" - komedia, która zmienia zasady gry!

Czy jesteś gotów zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnej muzyki?Czy możliwe jest wesele bez ślubu? Przyjdź do Spektaklove na "Wstyd" Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata i sprawdź sam.

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy. Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym,
stylem życia i zwyczajami – jest kanwą coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości? Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.

„Wstyd” nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi. Spektakl komediowy „Wstyd” bezbłędnie łączy pojęcia humoru, dramatu i tajemniczości w spójną całość. „Wstyd” z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń teatralnych

"Wstyd" - sztuka SPEKTAKLOVE
piątek, 17 stycznia 2025
godz. 17:00
piątek, 17 stycznia 2025
spektakl WSTYD g. 20.00
Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej. Obsada: Anna Dereszowska, Marieta Żukowska, Szymon Bobrowski i Wojciech Zieliński.

"Wstyd" - komedia, która zmienia zasady gry!

Czy jesteś gotów zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnej muzyki?Czy możliwe jest wesele bez ślubu? Przyjdź do Spektaklove na "Wstyd" Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata i sprawdź sam.

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy. Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym,
stylem życia i zwyczajami – jest kanwą coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości? Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.

„Wstyd” nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi. Spektakl komediowy „Wstyd” bezbłędnie łączy pojęcia humoru, dramatu i tajemniczości w spójną całość. „Wstyd” z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń teatralnych

"Wstyd" - sztuka SPEKTAKLOVE
piątek, 17 stycznia 2025
godz. 20:00
sobota, 18 stycznia 2025
POP OPERA
Pierwsza na świecie "POP OPERA". Jedyny taki projekt w Polsce.
MUZYCZNA PODRÓŻ OD OPERY DO MUSICALU Z UDZIAŁEM WYBITNYCH SOLISTÓW TEATRÓW MUZYCZNYCH I OPEROWYCH

Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko muzyczne, które przeniesie Cię w podróż od klasycznej opery po ekscytujące hity musicalowe! Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe przeboje z polskich i amerykańskich musicali wykonane na żywo przez starannie wyselekcjonowanych muzyków pod przewodnictwem dr Bogny Dulińskiej.

Ponadczasowe melodie zaśpiewają wybitni soliści Teatrów Muzycznych i Operowych, m.in. Krzysztof Knapczyk, których brawurowe wykonania zdobyły uznanie publiczności na całym świecie. Koncert "Pop Opera - Od Opery do Musicalu" to nie tylko muzyka, to także wspaniała oprawa wizualna i taneczna, którą wzbogacą nasi artyści.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszysz klasyki, takie jak:
"O sole mio"
"La donna é mobile" (z opery "Rigoletto")
"Nessun Dorma"
"Libiamo, ne' lieti calici"
"Gdybym był bogaczem"
"Shallow"
"Usta milczą dusza śpiewa" (z operetki "Wesoła Wdówka")
"Torna surriento"
"On my own" (z musicalu "Les Misérables")
"Prawie udało się" (z musicalu "Księżniczka i żaba")
"Parla piu piano" (z filmu "Ojciec Chrzestny")
"When I’m 64" (z repertuaru "The Beatles")
"You raise me up" (z repertuaru Josha Grobana)
"Naprawdę chcę" (z filmu "Mała Syrenka")
"My Way" (z repertuaru Franka Sinatry)

Dodatkowo, przygotowaliśmy niespodzianki muzyczne oraz bajeczne kreacje, które wprowadzą Cię w magiczny nastrój koncertu i przeniosą w czasie do prawdziwej opery z początków XVIII wieku!

Nie przegap tego niezwykłego wydarzenia, które połączy klasykę z nowoczesnością, tradycję z innowacją, sprawiając, że muzyka stanie się uniwersalnym językiem, jednoczącym serca i pokolenia. Będziemy śpiewać, tańczyć i bawić się wszyscy razem!


Krzysztof Knapczyk - aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Jego talent muzyczny sprawił, że stał się rozpoznawalną postacią nie tylko na krajowej scenie, ale także na arenie międzynarodowej. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie”, oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 18 stycznia 2025
godz. 18:30
niedziela, 19 stycznia 2025
BALET DZIADEK DO ORZECHÓW
„Poziom artystyczny aktorów z baletu bardzo piękny, do tego taniec, układy, uśmiech na ustach tancerek i śliczne stroje. Muzyka wiadomo – Czajkowski nie wymaga komentarza.” To tylko jedna z wielu opinii zachwyconych widzów Teatru Palladium, w którym do tej pory można było obejrzeć balet „Dziadek do Orzechów”.

Teraz to najsłynniejsze przedstawienie zimowe, które znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie, porwie widzów Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej. To wyjątkowa okazja by wprawić się w świąteczny nastrój, zachwycić tańcem i wzruszyć się ponadczasową muzyką Czajkowskiego.

„Jestem Czarodziejem, nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty, a ja… Ja sprawiam, że prezenty żyją… ba! Nawet tańczą!”

Gorąco zapraszamy na spektakl taneczno-baletowy z elementami magii i interakcji z widownią. Na scenie zobaczymy grupę taneczną i solistów w repertuarze baletowym, wzbogaconym o techniki taneczne, jak modern dance czy gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów. Słynny Taniec Śnieżynek z udziałem zawodowych tancerzy oraz dzieci ze szkoły tańca, walka Króla Myszy wzbogacona o elementy akrobatyki i magia… Czysta magia! Jakże mogłoby być inaczej, gdy w grę wchodzi jedna z najpiękniejszych wigilijnych opowieści?

Czas trwania spektaklu – 60 min bez przerwy.
ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 19 stycznia 2025
godz. 12:00
piątek, 7 lutego 2025
KAZIK
Cena promocyjna (do 30 września) - 130 zł, od 1 października - 150 zł.
KAZIK. Pod tym imieniem ukrywa się Kazik Staszewski, wokalista Kultu, który postanowił stworzyć kolejną dróżkę swojej aktywności artystycznej.

Kazik Staszewski - polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer. Współzałożyciel i członek zespołów Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton, Kazik i Kwartet ProForma oraz Kazik + Zdunek Ensemble, występujący również solo oraz angażujący się w inne projekty muzyczne oraz filmowe. Muzyczne elementy wszystkich swoich "pozakultowych" aktywności muzycznych zaprezentuje w Bielsku-Białej. 

5 czerwca 2020 roku, po raz pierwszy od kilkunastu lat, ukazał się solowy album Kazika pt. "Zaraza". Jego muzyczna zapowiedź - utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" - wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem.

piątek, 7 lutego 2025
godz. 19:00
sobota, 15 lutego 2025
Stanisława Celińska
Najnowszy recital Stanisławy Celińskiej to potrójny jubileusz, którym Artystka świętuje: 77. urodziny, 55 - lecie pracy artystycznej oraz 40 lat współpracy z pianistą i kompozytorem Tomaszem Bajerskim.
Na program składają się utwory bardziej liryczne, do których teksty napisała sama Artystka, a muzykę skomponował Tomasz Bajerski i Maciej Muraszko. Artystce przy fortepianie towarzyszył będzie Fabian Włodarek.
Stanisława Celińska nawiązuje podczas koncertu bardzo bliski kontakt z publicznością. Nie zabraknie więc wspólnie wyśpiewanych melodii, ale oprócz dzielenia się radością, na pewno skłoni widzów do wzruszeń i refleksji.
Ten wieczór będzie bardzo intensywny - nostalgiczny, nastrojowy, romantyczny i wesoły. 90 minut tego spotkania odkryje przed widzami wiele kolorów - a każdy z nich jest inną barwą codzienności, bo przecież z nich właśnie składa się życie.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 15 lutego 2025
godz. 16:00
sobota, 15 lutego 2025
Tomasz Karolak Stand Up - 50 i co?
Tomasz Karolak Stand Up - "50 i co?" czyli muzyczne przygody Tomasza.

Rockowo gadany stand up muzyczny. Najnowsze dziecko i autorski show Tomasza Karolaka, który jest podsumowaniem jego dotychczasowej drogi jako aktora ale również muzyka i wokalisty. Bogate życie artystyczne, skłoniło artystę do podzielenia się ze światem jego przeżyciami. Cięty a zarazem inteligentny i pozbawiony skrupułów, rockowy język Tomka, wprowadzi Was w świat show biznesu jakiego nie znacie. Stand up przedzielony piosenkami śpiewanymi na żywo przez Tomasza, które towarzyszą mu do tej pory w jego drodze artystycznej.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 15 lutego 2025
godz. 19:30
niedziela, 16 lutego 2025
HAEVN
HAEVN powraca do Polski z nową płytą! Swoim debiutanckim albumem "Eyes Closed" (2018) podbili serca niezliczonej ilości fanów na całym świecie. Już tej jesieni wyruszają w europejską trasę koncertową z nowym albumem "Wide Awake"! Zaplanowano 30 koncertów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, ich ukochanej ojczyźnie, Holandii. Na trasie nie mogło zabraknąć również Polski, gdzie odnieśli spektakularny sukces wyprzedając trzy koncerty. Czerpiemy ogromną przyjemność z możliwości zabrania naszej publiczności w emocjonalną podróż, która daje niepowtarzalną możliwość zrobienia sobie przerwy od szalonego tempa codziennego życia i oferując chwilę refleksji - podkreślają Marijn van der Meer i Jorrit Kleijnen. Znany ze swojego charakterystycznego brzmienia, płynnie łączącego elementy indie-popowe i filmowe z eterycznym wokalem. Za każdym razem HAEVN dostarcza swoim fanom niezapomnianych chwil podczas koncertów, przepełnionych urzekającymi aranżacjami, poruszającymi momentami i naturalną muzyczną wrażliwością. Pozwól sobie zanurzyć się w niezwykłym świecie HAEVN!

niedziela, 16 lutego 2025
godz. 20:00
niedziela, 9 marca 2025
spektakl ŁÓŻKO PEŁNE CUDZOZIEMCÓW
OBSADA: W.Obłoza, K. Kuszewski, I. Obłoza, J. Balasz, D. Widawska, R. Pazura, M. Bryła

Ciemny, obskurny hotel położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma dawno za sobą i już nie wszystko w nim działa sehr gut! Cieknący kaloryfer, rozpadający rezerwuar, tajemniczo zatapetowane drzwi…

„Co zrobić z tym rozwalonym kaloryferem? Naprawiać, czy jednak może kupić… nowy hotel?”
Heinz – niedoszły lekarz, bawidamek i kierownik hotelu, który nigdy się nie myli, oraz przekupny Kazek – wiecznie podchmielony portier, który zawsze wie lepiej; robią co mogą, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Przez swoje roztargnienie dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście! „Oui, monsieur, tak, ma Pan szczęście – mamy jeszcze jeden pokój!” Pierwsi do pokoju trafiają: Brenda – „najpiękniejsza kobieta, która przyjechała do hotelu, dzisiaj…” i Stanley Philby – stały klient „który zawsze martwi się o działającą łazienkę, a potem myje nogi w bidecie!”. Do pokoju pełnego cudzoziemców – dołączają jeszcze angielski biznesmen John Parker, jego żona Helga oraz sexowna Simone…
Zapowiada się prawdziwa feta cudzoziemców!
Zadziwiający splot wydarzeń sprawia, że nic tego dnia nie odbywa się tak, jak zostało zaplanowane.
Niespełnieni w swoich związkach bohaterowie wpadają w pułapkę pożądania, która uruchamia lawinę kłamstw.
Zajrzyjcie z nami do wnętrza hotelowego pokoju, pełnego intryg i niedopowiedzeń.
Kto wyląduje w łóżku pełnym cudzoziemców? Czy oprócz wnętrz starego hotelu rozpada się coś więcej?
Choć hotelowa restauracja jest zamknięta, gwarantujemy, że widownię opuścicie syci jak nigdy wcześniej.
Au revoir! Do widzenia w Teatrze Capitol!
P.S. Co to jest? Jak się kręci w jedną to cieknie, a jak w drugą to wali? ;)
Nie wiecie? Przyjdźcie koniecznie sprawdzić
ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 9 marca 2025
godz. 17:00
sobota, 5 kwietnia 2025
CZERWONE GITARY 60-lecie DIAMENTOWY KONCERT
CZERWONE GITARY należą do grona nielicznych zjawisk muzycznych, które stały się klasyką polskiej kultury popularnej. DIAMENTOWY KONCERT będzie przypomnieniem największych przebojów ze wszystkich płyt Zespołu. Ta (dwugodzinna) muzyczna wędrówka z niezapomnianymi hitami i nowymi piosenkami Zespołu, będzie gwarancją wspomnień, wzruszeń i zapowiedzią fantastycznej integracji widzów z Zespołem.
Kilkudziesięcioletnia, konsekwentna praca Czerwonych Gitar i umiejętności odmłodzonego składu Czerwonych Gitar zostały docenione na Jubileuszowej trasie 55 lecia, która odniosła olbrzymi sukces. Do zobaczenia na DIAMENTOWEJ trasie koncertowej, 60-lecia Zespołu,
już od 3 stycznia 2025 !!!

CZERWONE GITARY tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Mieczysław Wądołowski, - gitara akustyczna, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew, aranżacje), Marek Jabłoński - gitara solowa i Marcin Niewęgłowski - gitara solowa, śpiew.




sobota, 5 kwietnia 2025
godz. 18:00
sobota, 6 grudnia 2025
NutkoSfera – CeZik dzieciom - 6 grudnia 2025
NutkoSfera – CeZik dzieciom - 6 grudnia 2025!!!

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego... Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się setek milionów odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.
Sześć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 140 milionów wyświetleń… i otrzymał status Platynowej Płyty! NutkoSfera to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki.
Najpopularniejsze utwory to m.in. „T-Rex”, „Czarna dziura”, „Karłowate”, „Abecadło”, „Nasze Słońce” i „Śmiga lokomotywa”. Kanał NutkoSfera ma już ponad 420 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.

Sprawdź: www.NutkoSfera.pl (jesteśmy też na Instagramie) oraz www.CeZik.com

Artystą opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music: www.facebook.com/borowkamusic (jest też na Instagramie)
sobota, 6 grudnia 2025
godz. 17:00