Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
niedziela, 3 marca 2024
Czerwone Gitary - 55 lecie
Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają wszystkie swoje przeboje.
Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity ,które wszyscy znaj i lubią "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park".
Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.
 Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski - gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński – gitara solowa, Marcin Niewęgłowski - gitara solowa, śpiew.

Organizator: Agencja Artystyczna TAMADA

niedziela, 3 marca 2024
godz. 17:00
środa, 6 marca 2024
Złote przeboje zespołu ŚLĄSK
Dyr. P. Zbigniew Cierniak
ZPiT ŚLĄSK - KONCERT CHÓRU, SOLISTÓW I ORKIESTRY

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niepowtarzalny koncert Chóru, Solistów i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Zarówno dorobku, jak i znaczenia Zespołu Śląsk nie trzeba podkreślać, ich twórczość i popularność w Polsce i na świecie jest powszechnie znana i doceniana. Zespół przedstawi nam najpiękniejszy zbiór niezapomnianych szlagierów, które stanowią kwintesencję ich bogatej twórczości zapoczątkowanej ponad 70 lat temu. Utwory te były prezentowane z wielkim sukcesem na scenach niemalże całego świata. Oprócz utworów polskich, usłyszą Państwo również utwory zagraniczne, które zostały specjalnie zaaranżowane na potrzeby tego koncertu. Usłyszą Państwo nie tylko pieśni i piosenki, ale również wspaniale brzmiące, majestatyczne opracowania muzyki do tańców Zespołu Śląsk. Najlepsi soliści zachwycą Państwa swoimi głosami, a perfekcyjna orkiestra zauroczy magią brzmienia.
Repertuar tego koncertu to poniekąd jego wizytówka, rozśpiewane zwierciadło śląskiej duszy, to historia i przebogata kultura regionu śląskiego. Nie może tu zabraknąć takich piosenek jak: „ Karolinka”, ‘ Karlik”, „Szła Dzieweczka”, „Głęboka Studzienka”, „Od Siewierza” czy „:Gąska”. Dopełnieniem będą niezapomniane, licznie nagradzane opracowania muzyczne polskich tańców ludowych jak: „Trojak” czy „Lender”. Usłyszą Państwo również utwór „ Starzyk”, który jest w repertuarze Zespołu od chwili jego powstania a także utwory poświęcone bohaterskim Powstańcom Śląskim.
Podsumowując: Zespół Śląsk będzie Państwa bawił piosenkami i muzyką, które towarzyszyły rdzennie polskim Ślązakom na przestrzeni wieków, w chwilach smutku i radości, melodiami rzewnymi jak i skocznymi. Tak, jak zapowiedzieliśmy wcześniej, nie zabraknie niespodzianek - utworów zagranicznych.
Organizator: Filip Premium Sp.z o.o. Agencja Artistic
środa, 6 marca 2024
godz. 19:00
czwartek, 7 marca 2024
spektakl NAJSŁODSZY OWOC
Prapremiera austriackiej sztuki „Najsłodszy owoc” Stefana Vogla, pełna zaskakujących zakrętów akcji i przezabawnych perypetii, spróbuje poddać te pomysły analizie. Czworo przyjaciół z czasów Podstawówki, „pożenionych” ze sobą, wezmą się do działania ku uciesze publiczności, niosąc jej rozsądne wnioski. Dwie godziny mądrej zabawy zagwarantują Państwu znani z wielu filmów i seriali aktorzy młodego pokolenia w spektaklu wyreżyserowanym przez Dariusza Taraszkiewicza.
Choreografię przygotowała zwyciężczyni Edycji Tańca z gwiazdami Jania Lesar. Jeśli rozbawiła Was” Cudowna Terapia”, to koniecznie zobaczcie Najsłodszy owoc.
przekład: Anna Kondrat, Kamila Śniegocka, Magdalena Walczak (pod kierunkiem dr hab. Anny Wołkowicz)
Obsada Edyta Herbuś / Anna Matysiak* – w roli Klaudii /
Alicja Kwiatkowska* – w roli Sary
Krzysztof Wieszczek / Paweł Okraska* – w roli Michała
Marek Kaliszuk / Bartek Firlet* – w roli Jerzego
(*wymiennie)
Reżyseria Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia Tomasz Bzdęga
Kostiumy Anna Puchalska
Muzyka Jacek Zamecki
Choreografia Janja Lesar
Producenci spektaklu: Teatr Skene Warszawa,
Dom Kultury Rawicz
Najsłodszy owoc znajdziesz w ogrodzie u sąsiada.
A gdyby się tak zamienić: rolami, partnerami, życiem.
Ten owoc w ogrodzie sąsiada słodszy! Za ścianą mają lepiej, na pewno... Jesteście Państwo przekonani?
Organizator: Opus Art

czwartek, 7 marca 2024
godz. 19:00
piątek, 8 marca 2024
BOGUSŁAW MORKA - Bez dwóch zdań Panowie dla Pań
BASEM,BARYTONEM I TENOREM - "Bez dwóch zdań Panowie dla Pań" - koncert w wykonaniu Bogusława Morki - tenor, Tomasza Jarosza - basbaryton, Jakuba Milewskiego - baryton

Szeroki repertuar z literatury basowej,barytonowej i tenorowej zapewni  satysfakcję nawet najbardziej wysmakowanego melomana. W programie same perły muzyki operetkowej, musicalowej, filmowej i estradowej.(Księżniczka Cyrkówka, Ptasznik z Tyrolu, Baron Cygański, Ojciec Chrzestny, West Side Story, Man Of La Mancha, Południowy Pacyfik, Statek Komediantów, Oczy czarne, Kalinka, Spanish Eyes, Volare, Ciao Bambina, Już póżno i inne przeboje).

Artystom akompaniuje Orkiestra Kameralna Prof.Marcina Wernera (6 osób).

piątek, 8 marca 2024
godz. 18:00
sobota, 9 marca 2024
Koncert Z TOBĄ CHCĘ OGLĄDAĆ ŚWIAT
Największe PRZEBOJE GWIAZD POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ w nowych aranżacjach!

W programie koncertu utwory polskich wykonawców, które na stałe wpisały się na listę największych przebojów. Usłyszymy piosenki z repertuaru: Wodeckiego, Sośnickiej, Niemena, Majewskiej, Krawczyka, Jantar, Zauchy, zespołu Maanam i innych.

Na scenie zobaczymy charyzmatycznych wokalistów, którzy mają już w swoim dorobku udziały w popularnych telewizyjnych programach muzycznych (m.in. The Voice of Poland), nagrody muzyczne i ciekawe wydarzenia, z gwiazdami polskiej sceny: Wiolę Malchar- Orynicz, Annę Buczkowską, Daniela Cebulę – Orynicza oraz Kacpra Batora.
Wykonawcom będzie towarzyszyć 11-osobowy zespół instrumentalny pod kierownictwem wybitnego pianisty - Dawida Makosza.

Koncert ”Z Tobą chcę oglądać świat”, to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale także chwila refleksji nad artystycznym dziedzictwem polskiej piosenki i jej wpływem na kształtowanie sceny muzycznej. Podczas wydarzenia publiczność będzie miała okazję odkryć, znane i lubiane utwory w nowych aranżacjach.
Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniają się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych autorów tekstów.

Usłyszymy m.in.: Zacznij od Bacha, Z Tobą chcę oglądać świat, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Chałupy welcome to, Jeszcze w zielone gramy, Cykady na Cykladach, Odkryjemy miłość nieznaną, Cest la vie, Nic nie może wiecznie trwać.

Pomysłodawcami i realizatorami Koncertu są: Wiola Malchar-Orynicz i Daniel Cebula-Orynicz.

WYKONAWCY:
Wiola Malchar- Orynicz – aktorka, pedagog, związana od wielu lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. W 2011 uzyskała dyplom aktora dramatycznego, przyznawany przez ZASP.
Debiutując w Gliwickim Teatrze Muzycznym, spektaklem „High School Musical” w reż. T. Dutkiewicza, rozpoczęła współpracę z wieloma teatrami w Polsce.
W swoim dorobku posiada nagrania studyjne m.in. z Marcinem Wyrostkiem.

Anna Buczkowska – wokalistka, uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych: Must be the music, Bitwa na głosy, czy 13.edycji The Voice of Poland oraz międzynarodowego projektu Eireborne (jedyna, polska wokalistka u boku Toby'ego Francisa). Przez 5 lat związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, obecnie wokalistka zespołów Carrantuohill (muzyka celtycka) i Your Crush.
Wśród artystów, z którymi współpracowała, są: Andrzej Piaseczny, Adam Makowicz, Lynn Hilary, Toby Francis, Kuba Badach, Majka Jeżowska, Lanberry.

Daniel Cebula-Orynicz - wokalista, wykładowca akademicki, trener zespołów wokalnych, producent muzyczny.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Finalista 6. edycji The Voice of Poland oraz laureat Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie” poświęconej pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Współpracuje m.in. z: Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Filharmonią Zabrzańską, Orkiestrą Em Band. Na swoim koncie ma wspólne projekty muzyczne z: Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską czy Stanisławem Soyką.

Kacper Bator - wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Śpiewał u boku m.in.: Grażyny Łobaszewskiej, Mietka Szcześniaka, Anny Gadt, i Roberta Janowskiego Na swoim koncie ma m.in.: Grand Prix w Konkursie ,,Śpiewaj Razem z Nami’’, nagroda jury w konkursie polskiej piosenki lat 60. i 70. ,,Powróćmy do piękna w słowie i muzyce’’, a także udział w koncercie ,,Betlejem w Polsce’’, z towarzyszeniem orkiestry Adama Sztaby . Pracuje nad wydaniem autorskiej płyty.


sobota, 9 marca 2024
godz. 18:00
czwartek, 14 marca 2024
5 lecie 10 Tenorów
Oto jest: Piątka dziesiątki? A może dziesiątka na piątkę? Oto 10 tenorów obchodzi pięciolecie swoich tras koncertowych po całej Polsce. Z okazji tego muzycznego jubileuszu odbywa się specjalne tournée, podczas którego naszych Dziesięciu Wspaniałych będzie wykonywać najpiękniejsze piosenki ze swojego repertuaru oraz prezentować największe przeboje. Zabiorą Państwa do "Granady", bo "Lubię wracać, tam gdzie byłem", z Meksyku przywiozą "Cielito lindo" i "La bamba". Zatęsknią za słońcem ("O sole mio"), zachwycą wykonaniem "Hallelujah" Leonarda Cohena i zaczarują stwierdzeniem, że "Wielka sława to żart". Będzie i o wolności ("Libertà" z repertuaru Al. Bano i Rominy Power), i o miłości ("Can't Help Falling In Love" Elvisa Presleya), i o piękności ("Belle" z musicalu "Dzwonnik z Notre Dame"). Do usłyszenia (ze sceny) i do zobaczenia (na widowni)!
czwartek, 14 marca 2024
godz. 19:00
piątek, 15 marca 2024
ŻYCIE TO SWING - piosenki Marii Koterbskiej śpiewają Piotr Cugowski, Iwona Loranc, Roman Frankl
Miłość Marii Koterbskiej do piosenki, swingu, jazzu, do Bielska-Białej zainspirowała Iwonę Loranc, znakomitą wokalistkę – podobnie jak pani Maria bielszczankę - do odkrycia na nowo przebojów polskiej Królowej Swingu, wspaniałej piosenkarki, która ze swoimi utworami władała polską sceną muzyczną w latach 50., 60., 70. XX w. Iwona Loranc odkryła ponadczasową urodę tych piosenek, które - zaaranżowane na nowo przez Piotra Kominka - w niezwykłej interpretacji wokalistki zyskały bardzo świeże brzmienie, współczesny muzyczny wymiar. Tak powstała wydana przez Dalmafon płyta Dwie drogi – ukazująca twórczość dwóch fantastycznych artystek, odmiennych wrażliwości i temperamentów muzycznych, które łączy miłość do pięknych piosenek.
Materiał z płyty Dwie drogi usłyszymy  w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Tego dnia przypada trzecia rocznica nadania tej instytucji przez Radę Miejską Bielska-Białej imienia Marii Koterbskiej. W tym roku obchodzimy również jubileusz 100-lecia urodzin wspaniałej piosenkarki – bielszczanki. I jest to pierwszy punkt programu jubileuszowych obchodów.
Podczas koncertu Iwonie Loranc towarzyszyć będzie zespół w składzie

Piotr Kominek - fortepian

Patryk Bizukojć - gitara basowa

Marcin Żupański - saksofon, flet

Brian Bothwell - perkusja

Tomasz Kinecki - instrumenty perkusyjne

Zbigi Baldysow - gitara

Wojciech Golec - akordeon

Bartosz Golec - puzon

Piotr Jurczak - trąbka

Krzysztof Maciejowski - skrzypce

oraz goście specjalni Piotr Cugowski i Roman Frankl- syn Marii Koterbskiej. Koncert reżyseruje Lucyna Sypniewska.
piątek, 15 marca 2024
godz. 18:00
sobota, 16 marca 2024
spektakl PORWANIE g. 16.00
Porwanie – nowa komedia Artura Barcisia

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.
Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek!
Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu!

Obsada:
Barbara Kurdej-Szatan / Katarzyna Ucherska / Milena Staszuk
Damian Kulec
Antoni Pawlicki
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć / Paweł Ciołkosz
Artur Barciś

Reżyseria: Artur Barciś
Producent: Karol Bytner
Muzyka: Piotr Hajduk

Podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.
 Organizator: Adria Art
sobota, 16 marca 2024
godz. 16:00
sobota, 16 marca 2024
spektakl PORWANIE g. 18.30
Porwanie – nowa komedia Artura Barcisia

Doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów.
Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek!
Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu!

Obsada:
Barbara Kurdej-Szatan / Katarzyna Ucherska / Milena Staszuk
Damian Kulec
Antoni Pawlicki
Piotr Grabowski / Marcin Perchuć / Paweł Ciołkosz
Artur Barciś

Reżyseria: Artur Barciś
Producent: Karol Bytner
Muzyka: Piotr Hajduk

Podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.


Organizator: Adria Art
sobota, 16 marca 2024
godz. 18:30
niedziela, 17 marca 2024
Poranek Muzyczny Dla Dzieci - ALICJA JANOSZ DZIECIOM
 ALICJA JANOSZ DZIECIOM – wyjątkowy, interaktywny występ, gdzie w muzycznej zabawie uczestniczą dzieci oraz ich rodziny. Utwory napisane i skomponowane przez wokalistkę to wartościowe przekazy dla dzieci (i dorosłych), chętnie śpiewane i poruszające energetycznie dziecięcą wyobraźnię.

Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie. Śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowskia, Anna Serafińska, Iwona Zasuwa czy Piotr Hajduk. Obecnie sama prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z wydaniem debiutanckiej płyty „Ala Janosz” i z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni. Alicja koncertowała przez dwa lata po sukcesie w „Idolu”, a następnie zdecydowała się zejść ze sceny, aby skupić się na studiach i na swoim muzycznym rozwoju. Po 5 latach wróciła na scenę jako chórzystka w bluesowo-funkowym zespole HooDoo Band, uznawanym za jeden z najlepszych zespołów okołobluesowych w kraju.

Do solowej kariery powróciła autoską płytą, zatytułowaną „Vintage”, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa.

Jej trzecim, solowym krążkiem jest płyta „Retronowa”, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki.
Obecnie Alicja skupia się na projekcie „Alicja Janosz Dzieciom” obejmującym płytę oraz koncerty na żywo. Jest to projekt, który powstał z miłości do dzieci i z miłości do muzyki.
niedziela, 17 marca 2024
godz. 11:00
środa, 20 marca 2024
KONCERT DLA WSZYSTKICH - Grzegorz Niemczuk 20 marca

„MUZYCZNA PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE CHOPINA”
Grzegorz Niemczuk zabierze bielską publiczność w muzyczną podróż przez życie Fryderyka Chopina. Pierwszą część wypełnią utwory młodego Chopina, napisane jeszcze w Warszawie, gdzie Chopin był szczęśliwy, przeżywał swoją pierwszą miłość, podbijał warszawskie sale koncertowe, a gwiazda jego talentu świeciła coraz jaśniej. Drugą część wypełnią największe arcydzieła Chopina, napisane już w Paryżu. Usłyszymy aż 4 eleganckie, arystokratyczne walce, wzruszającą Balladę g-moll , dramatyczne Scherzo b-moll oraz monumentalnego Poloneza As-dur. Pianista, jak zawsze wcieli się również w rolę konferansjera, opowiadając o wykonywanych utworach, dzięki czemu muzyka stanie się bardziej przystępna i atrakcyjna nawet dla osób, dla których będzie to pierwszy w życiu koncert muzyki „poważnej”. Będzie to niezapomniany wieczór z muzyką Chopina!
„Muzyczną podróż przez życie Chopina” pianista zaprezentuje w tym sezonie w wielu miastach w Polsce oraz w Tonhalle w Zurychu, Konzerthaus w Wiedniu i Rudolfinum w Pradze.
PROGRAM
1 część:
3 Nokturny op. 9 - 1827-1830
5 Mazurków op. 6 – 1825-1830
Rondo c-moll op. 1 - 1825
Etiuda C-dur op. 10 nr 1 - 1829
Etiuda c-moll op. 10 nr 12 – 1831 „Rewolucyjna”
2 część:
Walc Es-dur op. 18 - 1833
Ballada g-moll op. 23 – 1835
Scherzo b-moll op. 31 - 1837
Preludium Des-dur op. 28 nr 15 „Deszczowe” - 1838
3 Walce op. 64 - 1847
Polonez As-dur op. 53 – 1842

środa, 20 marca 2024
godz. 18:00
czwartek, 21 marca 2024
Bielska Orkiestra Cavatina - 21 marca
Zapraszamy na kolejny koncert Bielskiej Orkiestry Cavatina, powstałej dzięki współpracy Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz Fundacji Fiducia.
Wykonawcy:
Etnos Ensemble
Bielska Orkiestra Cavatina
Dyrygent - Radosław Droń

Program:
Mieczysław Wajnberg - Symfonia nr 7 C-dur op. 81
Etnos Ensemble w programie inspirowanym muzyką świata.
czwartek, 21 marca 2024
godz. 19:00
piątek, 22 marca 2024
SIESTA W DRODZE: Wieczór FADO z PEDRO MOUTINHO
Pedro Moutinho pochodzi ze słynnej rodziny mistrzów Fado. Zapraszamy na kolejną edycję SIESTY W DRODZE. Pedro wystąpi w Bielskim Centrum Kultury.
UWAGA: Bilety w cenie PROMOCYJNEJ 100 zł tylko w dniu koncertu Lucibeli (13 października). Regularna cena - 120 zł.
Rodzice są artystami tej sztuki. Jego brat Carlos Manuel – Camane jest, obok Marizy, największą gwiazdą portugalskiej muzyki. Drugi brat – Helder, także wokalista Fado, ma ponadto własną wytwórnie płytową HM Musica. Pedro zaczął śpiewać już jako jedenastolatek w najważniejszych „Casas de Fado“ Lizbony. W 2003 roku wydał pierwszy album (Primeiro Fado dla wytwórni Som Livre), gdzie tradycyjne pieśni przeplatał współczesnymi, sięgał po aranże orkiestrowe, śpiewał pieśni brazylijskich bardów, jak Caetano Veloso czy Jorge Mautner. Największa z żyjących legend Fado – Carlos do Carmo zaprosił go do wzięcia udziału w projekcie Novo Homem Na Cidade, gdzie najciekawsi młodzi artyści odtworzyli kultowy album Carlosa: Homem na Cidade z lat 70tych. Pedro Moutinho zaśpiewał tam Rosa da Noite. Chwilę później był już gościem w obsadzie filmu Carlosa Saury: Fados. Za kolejny album – Encontro ( 2008 – Som Livre) otrzymał Nagrodę Amalii Rodrigues za Najlepszy Album Fado Roku. Rok później pojawiła się płyta "Um Copo De Sol" a wkrótce potem wybór najznakomitszych utworów, wzbogacony duetami z Mayrą Andrade i Tiago Bettencourtem.
W książce: "Lizbona. Muzyka moich ulic" Marcin Kydryński pisze o Pedro Moutinho m.in.: „Głos o cudownie pełnym paśmie, wyrównany, jak koncertowy steinway. Fraza o długim łuku, poszczególne słowa dotykane miękko, z czułością. Ton lekko mechaty, jak kocia sierść i tęskny, jakby odrobinę nosowy, największej urody.”
piątek, 22 marca 2024
godz. 19:00
sobota, 23 marca 2024
spektakl RUBINOWE GODY
Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? "Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.
Występują wymiennie:
DOROTA NOWAKOWSKA / MARIA CIUNELIS
TADEUSZ CHUDECKI / ANDRZEJ BEYA-ZABORSKI
PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI / PATRYK CZERNIEJEWSKI
SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ
Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA
Produkcja: KAMILA KĘDZIORA - AGENCJA KREATYWNA
Czas trwania: 120 min. (jedna przerwa)
sobota, 23 marca 2024
godz. 18:00
niedziela, 24 marca 2024
KACPERCZYK - BILETY WYPRZEDANE
"Bracia Kacperczyk ruszają w "Trasę Po Końcu Świata"!

Maciek i Paweł nie zdążyli jeszcze podsumować jesiennego touru, a za rogiem kolejny koniec świa... roku. Pierwsza postapokaliptyczna wiosna w wykonaniu braci to 11 koncertów w 11 miastach - również w Bielsku-Białej!

Bilety w cenie 120 zł (do 31 stycznia) oraz 140 zł (od 1 lutego).
niedziela, 24 marca 2024
godz. 19:00
czwartek, 4 kwietnia 2024
Festiwal Kabaretowy Fermenty - Stand FERMENT Up
Fermentowa „rozbiegówka” TYLKO DLA DOROSŁYCH. 
Wystąpią m.in. Sylwia Wiszowata, Ewa Stasiewicz, Arkadiusz JAKSA Jakszewicz, Bartosz Zalewski, Kuba Śliwka, Krzysztof Kasperek.
czwartek, 4 kwietnia 2024
godz. 19:00
piątek, 5 kwietnia 2024
Festiwal Kabaretowy Fermenty - Gala Festiwalowa
Gala Festiwalowa, wystąpią: Dominika Dobrosielska – zwyciężczyni Szansy na Sukces, Jerzy Handzlik autor fraszek, Łukasz Żak Zaczek i Agnieszka Litwin, Wojtek Gawenda, Kabarety Trzecia Strona Medalu i A JAK!, gwiazdy wieczoru: Marcin Daniec oraz Kabaret Młodych Panów.


piątek, 5 kwietnia 2024
godz. 19:00
sobota, 6 kwietnia 2024
Festiwal Kabaretowy Fermenty - Przegląd Kabaretowy oraz Fermentowe Premiery w 3 dni
Przegląd kabaretowy to najstarsza tradycja festiwalu FERMENTY, gdzie mierzą się ze sobą różne formacje kabaretowe. To kulminacja emocji, błyskotliwego żartu, absurdalnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, a wszystko po to, by oczarować widzów i festiwalowych ekspertów.

Tego wieczoru emocji dostarczą nam zwycięscy przeglądu kabaretowego Fermenty 2023 – Kabaret Trzecia Strona Medalu w nowym programie: Zuchwałość rzeczy marnych – tych, które u każdego z nas wywołują emocje, spędzają sen z powiek, podnoszą ciśnienie, gotują wodę w czajniku, ale ostatecznie... Za rok będziemy się z tego śmiać...więc po co czekać rok? Pośmiejmy się już teraz!
Kabaret Trzecia Strona Medalu to paczka facetów o satyrycznym i prześmiewczym podejściu do życia, których zainteresowanie przerodziło się w pasję. To mieszanka młodości i doświadczenia przy akompaniamencie akordeonu. Obrońcy piosenki kabaretowej. Stali bywalcy realizacji telewizyjnych: Polsat, WP Polska, TV Puls, Zoom TV, Kino Polska, TVP Rozrywka, TVP 1, TVP 2.
W szranki PRZEGLĄDU KABARETOWEGO staną znani i nieznani fermentowej publiczności: Ścibor Szpak z Krakowa – doktor absurdu, Kucharz Maciej z Krakowa – kabareciarz gotujący na scenie i karmiący pysznie publiczność, Kabaret Czwarta Fala z Kielc – mistrzowie teledysków kabaretowych.
A ekspertami zapewniającymi obiektywną ocenę ich występów będą: Łukasz ŻAK Zaczek – Dyrektor Artystyczny Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK, Piotr Skucha z kabaretu Długi, gospodarz Bielskiej Sceny Kabaretowej, Beata Harasimowicz – reżyserka i scenarzystka programów kabaretowych, Małgorzata Czyżycka – artystka kabaretów: Ciach i Małżeńskiego. Wieczór poprowadzi Przemysław SASZA Żejmo z kabaretu Jurki.


W tym roku festiwal kabaretowy FERMENTY po raz pierwszy wzbogacił swoją ofertę o warsztaty kabaretowe pod czujnym okiem zawodowców: Łukasza ŻAKA Zaczka oraz Przemysława SASZY Żejmo.
Podczas warsztatów kabareciarze z grup: A Jak! z Krakowa, Trzeci Wymiar z Rybnika, Z Konopi z Kielc oraz Pomoże z Gdańska będą przygotowywać nowe programy i w sobotni wieczór festiwalowy przedstawią nam Fermentowe Premiery w 3 dni.
sobota, 6 kwietnia 2024
godz. 17:00
niedziela, 7 kwietnia 2024
Festiwal Kabaretowy Fermenty - FERMENTY CHARYTATYWNIE
 Najlepsze polskie kabarety wywołują twórczy ferment. Zapraszamy na wieczór kabaretowy FERMENTY CHARYTATYWNIE. "SamoDZIELNE Mamy" wspierają w Bielsku-Białej: Projekt BRUTALNE PIESZCZOTY (ANI MRU MRU i Łowcy.B.) oraz Kabaret Czesuaf.
Po raz pierwszy na FERMENTACH połączą siły, by pomagać. Unikatowa premiera, po raz pierwszy poza scenami Rybnickiej Jesieni Kabaretowej,  laureaci konkursu głównego Ryjek 2022 – projekt BRUTALNE PIESZCZOTY (połączenie sił kabaretów: ANI MRU MRU i Łowcy.B.) oraz Kabaret CZESUAF w swoim najnowszym programie – jednego wieczoru na bielskich FERMENTACH. Z fermentowego twórczego zaangażowania wyłonił się wieczór kabaretowy FERMENTY CHARYTATYWNIE, wspomagający inicjatywę "SamoDZIELNE Mamy" w Bielsku-Białej.

W Polsce prawie 2 miliony kobiet samotnie wychowuje swoje dzieci. Jest to prawie 1/5 wszystkich rodzin.
Kobiety te, będąc głównymi opiekunkami swoich dzieci, muszą stawić czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Często muszą jednocześnie zarządzać pracą, domem, odpowiedzialnością za rozwijanie i wychowanie swoich dzieci. Ich poświęcenie i siła charakteru są godne podziwu.

W odpowiedzi na tę trudną sytuację jako inicjatywa Aktywuj DOBRO, aby realizować w Bielsku-Białej, zapożyczyliśmy projekt realizowany w Gliwicach przez Fundacja Bless i zatytułowaliśmy go "SamoDZIELNE Mamy". Jest to inicjatywa, która ma na celu wspieranie samotnych matek i ich dzieci w budowaniu stabilnej przyszłości.

Jako organizacja chcemy nieść DOBRO. Nie tylko pozyskiwać środki na potrzeby projektów pomocowych, które realizujemy, ale naszym marzeniem jest dzielić się z innymi: organizacjami, potrzebującymi, nieść doraźną pomoc. Od niedawna przyglądamy się kilku organizacjom i instytucjom, które codziennie wpływają na życie innych, Aktywując DOBRO. Chcemy pomnażać ich dzieło, wesprzeć tak jak możemy i budować duże rzeczy razem!

Aktywuj DOBRO
niedziela, 7 kwietnia 2024
godz. 17:00
piątek, 12 kwietnia 2024
BŁAŻEJ KRÓL
Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. W przeszłości współtworzył grupy Kawałek Kulki oraz UL/KR. Muzyk posługuje się bardzo różnorodnymi formami wyrazu, swobodnie operując klasycznymi środkami, jak i wplatając w nie niekonwencjonalne elementy. Jego piosenki są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Słowa podawane są na psychodelicznym gruncie – symbolizm przełamywany jest paraliżującym realizmem, zaskakują eksperymenty ze strukturą i igranie z konceptem utworu.

Do tej pory artysta wydał siedem solowych płyt: „Nielot” (2014), „Wij” (2015), „Przez sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie” (2018), „Nieumiarkowania” (2019), „Dziękuję” (2021) oraz „W każdym (polskim) domu” (2023). Na ostatnim dotychczas krążku Błażeja Króla znalazły się single „Miałem już nie tańczyć”, „Nic nowego”, „10 lat” oraz duet „Przyszedłem tu…” nagrany razem z Quebonafide. Oprócz rapera wśród gości na płycie znaleźli się Artur Rojek („Będę żałował”) oraz Piotr Rogucki („A teraz tylko…”). Błażej Król po raz pierwszy pracując nad swoim solowym albumem zdecydował się na współpracę z cenionymi producentami muzycznymi: Olkiem Świerkotem, Kubą Galińskim i Michałem Kushem, którzy mają na swoim koncie produkcje wielu hitów. Tegoroczną płytą Błażej Król objawił się w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Znajome, czasami trudne, czasami kojące emocje, artysta położył na popowych fundamentach, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka.

W 2019 roku artysta otrzymał prestiżowy Paszport Polityki „za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy”. Rok później Król został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku i razem z Darią Zawiałow oraz Igo dołączył do Orkiestry Męskiego Grania, z którą to wspólnie wypromowali singiel „Świt”. W 2023 r. w ramach trasy Męskiego Grania zespoły Błażeja Króla i Kasi Nosowskiej zostały zaproszone do udziału w projekcie Męskie Granie Przestawia. Dzięki tej fuzji grup publiczność na finał każdego piątkowego wieczoru trasy mogła usłyszeć wspólne wykonania nowych aranżacji utworów z repertuaru obu kapel, przeplatające się z niespodziankami zaczerpniętymi z różnych muzycznych podwórek.


piątek, 12 kwietnia 2024
godz. 19:00
niedziela, 14 kwietnia 2024
spektakl „WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS” g. 16.00
Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn.
Wieczór panieński zdarza się raz... na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady

- Marcin Szczygielski.Obsada:

Katarzyna Skrzynecka

Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur

Anna Iberszer

Tomasz Bednarek

Marek Kaliszuk / Paweł GóralAutor - Marcin Szczygielski

Reżyseria - Maria Seweryn

Kostiumy - Krzysztof Łoszewski

Muzyka - Zdzisław Kalinowski

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 14 kwietnia 2024
godz. 16:00
niedziela, 14 kwietnia 2024
spektakl „WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS” g. 19.00
Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn.
Wieczór panieński zdarza się raz... na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady

- Marcin Szczygielski.Obsada:

Katarzyna Skrzynecka

Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur

Anna Iberszer

Tomasz Bednarek

Marek Kaliszuk / Paweł GóralAutor - Marcin Szczygielski

Reżyseria - Maria Seweryn

Kostiumy - Krzysztof Łoszewski

Muzyka - Zdzisław Kalinowski

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 14 kwietnia 2024
godz. 19:00
sobota, 20 kwietnia 2024
Ray Wilson „Genesis Classic"
Ray Wilson to były wokalista zespołu Genesis i lider grupy Stillskin. W 2024 roku w trasie koncertowej „Genesis Classic”, artysta przypomni publiczności największe przeboje Genesis i grupy Stiltskin.
Wieloletnia kariera solowa i współpraca z legendarną grupą Genesis sprawiła, że Ray Wilson jest twórcą znanym i docenianym na całym świecie. Wspólnie nagrana z zespołem Genesis płyta „…Calling All Stations…” do dziś cieszy się ogromną popularnością i uznawana jest za jedną z najlepszych płyt w dyskografii grupy.
Fani Raya Wilsona i zespołu Genesis będą mieli okazję usłyszeć największe przeboje na żywo. Trasa koncertowa „Genesis Classic” to prawdziwa rockandrollowa uczta – zarówno dla osób kochających największe przeboje Genesis, jak i dla fanów mocniejszego, gitarowego brzmienia.
Tegoroczna trasa to nie tylko największe przeboje Genesis, ale także celebracja 30 lecia kultowego albumu grupy Stiltskin - The Mind's Eye. To debiutancki album studyjny zespołu, którego frontmanem był Ray. Album zdobył wiele nagród a singiel „Inside”, osiągnął numer jeden na liście przebojów w wielu krajach w tym w Wielkiej Brytanii. Podczas tegorocznych koncertów, oprócz największych przebojów Genesis, pojawią się także niezapomniane kompozycje z tego albumu.
ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 20 kwietnia 2024
godz. 19:00
niedziela, 21 kwietnia 2024
Muzyka zespołu Metallica symfonicznie
W roku 2024 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt – pod szyldem "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" wystąpi jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. W skład projektu wchodzi czteroosobowy zespół oraz orkiestra symfoniczna 'Orion'. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie "Metallica S&M". Metallica Symfonicznie bilety na koncerty już w sprzedaży!

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY

niedziela, 21 kwietnia 2024
godz. 19:00
środa, 24 kwietnia 2024
Koncert dla Wszystkich - SŁAWA PRZYBYLSKA
Sława Przybylska to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Występy artystyczne rozpoczęła w Studenckim Teatrze Satyrycznym oraz w kabarecie Stodoła. W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia, zainicjowanym przez Władysława Szpilmana, następnie powtórzyła ten sukces w konkursie telewizyjnym. Błyskawiczną popularność przyniosło jej nagranie piosenki "Pamiętasz była jesień" do filmu "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa. Dla Andrzeja Wajdy nagrała piosenki do filmów "Popiół i diament" i "Niewinni czarodzieje", a także do filmów "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka oraz "Rozstanie" Wojciecha Hasa. Razem z Agnieszką Osiecką, Krystyną Sienkiewicz, Wojciechem Solarzem i zespołem muzycznym Wojciecha Komedy, stworzyła teatrzyk Tingel Tangel. Nagrała setki piosenek dla Polskiego Radia i Polskich Nagrań oraz Wydawnictwa Tonpress. Współpracowała z teatrami: Na Targówku, Teatrem Żydowskim, Teatrem Stara Prochownia oraz Gruzińskim Teatrem Melechi w Tibilisi. Nagrała pieśni żydowskie w językach jidysz i hebrajskim. Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, we wszystkich krajach Europy i w Izraelu.

Od wielu lat cieszy się współpracą i przyjaźnią ze znakomitym pianistą i kompozytorem - Januszem Tylmanem.

Sława Przybylska wciąż koncertuje, gromadząc pełne sale. Niedawno wydała też nową płytę z największymi przebojami, a jesienią ukazał się premierowy singiel „Tańcząca brzoza", do którego muzykę napisał Janusz Tylman.

środa, 24 kwietnia 2024
godz. 18:00
piątek, 26 kwietnia 2024
Koncert muzyki filmowej. ALCHEMIK BIG BAND ft. HENRYK MIŚKIEWICZ
100 lat jazzu w polskim kinie. Największe przeboje stu lat polskiej kinematografii w wykonaniu Alchemik Big Band i wokalistów (Tamara Behler, Ada Kiepura, Martin Fitch)  z gościnnym udziałem Henryka Miśkiewicza (Sax). W repertuarze kompozycje tytanów polskiego jazzu w oryginalnych, filmowych aranżacjach z dodatkiem jazzowych improwizacji. Producentem projektu jest Grzech Piotrowski.
 W repertuarze m.in.:
Stawka większa niż życie, 07 zgłoś się, Wojna domowa, O mnie się nie martw, Miłość Ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na 9, Sexapeal, Janosik, Czterej pancerni i pies, C'est la vie, W moim magicznym domu, Czas nas uczy pogody, Czterdziestolatek, Vabank, Jak rozpętałem druga wojnę światowa.
piątek, 26 kwietnia 2024
godz. 18:00
sobota, 27 kwietnia 2024
MICHAŁ BAJOR "No, a ja?"
Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała.

W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus.

Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.

Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości.

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 27 kwietnia 2024
godz. 18:00
sobota, 11 maja 2024
Koncert Muzyki Filmowej Klasycznie

Wystąpią niezwykli wykonawcy z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej W-wa oraz Teatru Wielkiego Łódź: Danuta Dudzińska-sopran, Ewelina Hańska-sopran, Krzysztof Marciniak-tenor, Ryszard Morka-baryton/bas, soliści baletowi, orkiestra kameralna BOGNABAND
Usłyszymy największe hity muzyki filmowej w doskonałych aranżacjach:

do filmu ZIEMIA OBIECANA Andrzeja Wajdy, muzykę z jego przepięknym walcem skomponował Wojciech Kilar;

Muzycznym motywem w filmie Rosemary's Baby" amerykańskiego horroru psychologicznego Romana Polańskiego jest „Kołysanka Rosemary"- skomponowana przez Krzysztofa Komedę pod oryginalnym tytułem ang. "Sleep Safe and Warm". W filmowej wersji utwór wykonywany był przez Mię Farrow.Kompozycja była aranżowana wielokrotnie przez różnych muzyków.

" Cinema Paradiso"włoski film fabularnyz 1988,przedstawia historię przyjaźni kinooperatora Alfredo i małego chłopca Toto, którego wprowadza w magiczny świat kina. Muzyka najwyższych lotów, autorstwa - Ennio Morricone, włoskiego kompozytora, uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów we współczesnym świecie.

" Memory"piosenka z musicalu KOTY - . Piosenka jest nostalgicznym wspomnieniem wspaniałej przeszłości i marzeniem o nowym życiu. Muzykę skomponował Andrew Lloyd Webber. Najbardziej znanymi artystami wykonującymi ww utwór są:Elaine Paige (historycznie pierwsza wykonawczyni tego utworu), Barbra Streisand, Barry Manilow, Céline Dion,

Z polskich artystek utwór ten wykonywała - Zdzisława Sośnicka.

" Can't Help Falling In Love" to utwór Elvisa Presleya Po raz pierwszy pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Blue Hawaii„, w którym zagrał sam Presley. Później można go było usłyszeć w wielu innych filmach.

" Moon Moon River – utwór autorstwa H.Manciniego i J.Marcera, nagrany po raz pierwszy przez Audrey Hepburn w 1961 na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Śniadanie u Tiffany'go

GREK ZORBA - doskonały film, ze wspaniałą, niezapomniana kreacją Anthony'ego Quinna zdobył aż siedem nominacji do Oscara w tym dla Najlepszego Filmu, Reżysera i Aktora. Zaś muzyka do Grek Zorby przyniosła światową sławę kompozytorowi Mikisowi Theodorakisowi, nagrodzonego trzema Oscarami w 1964 roku.

Grek Zorba" - to filozofia na życie

NEW YORK, NEW YORK – piosenkę z filmu o tym samym tytule w reżyserii Martina Scorsese z 1977 roku, po raz pierwszy w oryginale wykonała Liza Minnelli

Jednak kompozycja „New York, New York" zyskała na popularności dopiero dzięki wykonaniu Franka Sinatry, który okazjonalnie śpiewał w duecie z Minnelli.


Wspaniałe, niezapomniane widowisko w mistrzowskim wykonaniu

ORKIESTRA SOLIŚCI BALET

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 11 maja 2024
godz. 19:00
niedziela, 12 maja 2024
spektakl O MAŁO CO g. 15.00
„O mało co…” Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!
Kiedy Brian zaczyna uprawić jogging, jego żona Hilary jest bardziej niż szczęśliwa. Nie wie tylko, że sport jest jedynie przykrywką dla schadzek jej męża z młodą kochanką o imieniu Wendy, do których dochodzi w mieszkaniu George’a – najlepszego przyjaciela Briana.
Gdy mąż Hilary udaje się na tzw. bieganie, jego żona ma szansę przyjmować własnego kochanka – George’a. Z pozoru idealna układanka zaczyna się rozsypywać, gdy Jessica, żona George’a, przedwcześnie wraca z podróży, zastając w domu kogoś zupełnie obcego!
Czy sport to na pewno zawsze zdrowie? Czy pielęgniarki Czerwonego Krzyża są aż tak uczynne?
Ile kurczaka w winie można zjeść w jeden wieczór? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w przewrotnej komedii „O mało co…”!

Obsada:
Anna Mucha
Barbara Kurdej-Szatan / Monika Krzywkowska
Natalia Iwańska
Michał Lewandowski / Jakub Wons
Michał Sitarski

Przełożyła: Elżbieta Woźniak
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT
Reżyseria: Jakub Wons
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Paweł Marczewski
Premiera: jesień 2022

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 12 maja 2024
godz. 15:00
niedziela, 12 maja 2024
spektakl O MAŁO CO g. 18.30
„O mało co…” Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!
Kiedy Brian zaczyna uprawić jogging, jego żona Hilary jest bardziej niż szczęśliwa. Nie wie tylko, że sport jest jedynie przykrywką dla schadzek jej męża z młodą kochanką o imieniu Wendy, do których dochodzi w mieszkaniu George’a – najlepszego przyjaciela Briana.
Gdy mąż Hilary udaje się na tzw. bieganie, jego żona ma szansę przyjmować własnego kochanka – George’a. Z pozoru idealna układanka zaczyna się rozsypywać, gdy Jessica, żona George’a, przedwcześnie wraca z podróży, zastając w domu kogoś zupełnie obcego!
Czy sport to na pewno zawsze zdrowie? Czy pielęgniarki Czerwonego Krzyża są aż tak uczynne?
Ile kurczaka w winie można zjeść w jeden wieczór? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w przewrotnej komedii „O mało co…”!

Obsada:
Anna Mucha
Barbara Kurdej-Szatan / Monika Krzywkowska
Natalia Iwańska
Michał Lewandowski / Jakub Wons
Michał Sitarski

Przełożyła: Elżbieta Woźniak
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT
Reżyseria: Jakub Wons
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Paweł Marczewski
Premiera: jesień 2022

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 12 maja 2024
godz. 18:30
piątek, 17 maja 2024
LUXTORPEDA - absolutnie akustycznie
Nigdy nie mów nigdy- tak mogłaby nazywać się nadchodząca trasa Luxtorpedy. Wbrew wcześniejszym dobitnym stwierdzeniom, że akustycznie to mogą zagrać po śmierci będziemy mieli szansę ujrzeć ich grających w tym stylu na żywo. Po entuzjastycznie przyjętym krótkim secie akustycznym na ich ostatnich koncertach, postanowili pójść za ciosem i zrobić z tego cały koncertowy set. Czeka nas więc nowa, muzyczna odsłona zespołu. Przygotuj się na najlepsze i przyjdź posłuchać nowych aranżacji ich repertuaru.
piątek, 17 maja 2024
godz. 19:00
niedziela, 19 maja 2024
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NutkoSfera – CeZik dzieciom g.11.00 PARTER

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie  NutkoSfera – CeZik dzieciom 19 maja 2024 (to nie pomyłka - 2024)

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego...

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.

Pięć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 100 milionów wyświetleń… i wiosną otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 250 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.

niedziela, 19 maja 2024
godz. 11:00
niedziela, 19 maja 2024
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NutkoSfera – CeZik dzieciom g. 11.00 BALKON

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie  NutkoSfera – CeZik dzieciom.

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego...

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.

Pięć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 100 milionów wyświetleń… i wiosną otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 250 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny
niedziela, 19 maja 2024
godz. 11:00
niedziela, 19 maja 2024
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NutkoSfera – CeZik dzieciom g.14.00 PARTER

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie  NutkoSfera – CeZik dzieciom 19 maja 2024 (to nie pomyłka - 2024)

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego...

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.

Pięć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 100 milionów wyświetleń… i wiosną otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 250 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.

niedziela, 19 maja 2024
godz. 14:00
niedziela, 19 maja 2024
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NutkoSfera – CeZik dzieciom g.14.00 BALKON

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie  NutkoSfera – CeZik dzieciom.

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego...

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!

Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 330 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w sieci.

Pięć lat temu CeZik zmienił obrany kurs. Od tego czasu tworzy kanał internetowy dla dzieci – NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W Układzie Słonecznym” ma ponad 100 milionów wyświetleń… i wiosną otrzymał status Platynowej Płyty!!! NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 250 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny
niedziela, 19 maja 2024
godz. 14:00
czwartek, 23 maja 2024
Wielka Gala Wiedeńska "Dla Ciebie Mamo"
Zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż muzyczną z okazji Dnia Matki!
To właśnie najważniejszej osobie w naszym życiu dedykujemy ten wiedeński koncert. Poznamy najpiękniejsze miłosne arie operetkowe i cudowne utwory musicalowe. Na scenie wystąpią artyści biorący udział w największych polskich i światowych projektach. Reprezentujący najwyższy poziom i kunszt. Bawiąc i wzruszając publiczność opowiadają historie pisane piękną muzyką. Zapraszamy na ucztę dla duszy przy akompaniamencie wspaniałej orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta. Na scenie będą rozbrzmiewać klasyczne walce Straussa, a także inne znane melodie klasyków zachodnioeuropejskich, polskich i ukraińskich.

Druga część koncertu zachwyci Państwa różnymi współczesnymi przebojami - od lat siedemdziesiątych do współczesności. Tego wieczoru zaśpiewają dla Was najlepsi soliści. Balet w olśniewających kreacjach przeniesie Państwa do magicznego świata muzyki i tańca. Przepych i beztroska, radość z muzyki, muzyczne żarty i niespodzianki stworzą niezapomniany nastrój.
Wystąpią dla Państwa wybitni soliści sceny operowej i operetkowej:
Mykhailo Gumennyi - Laureat międzynarodowych konkursów. Przez 5 lat brał udział w projekcie 10 Tenorów. Solista czynnie koncertujący na terenie kraju i poza jego granicami. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról teatralnych i niezliczoną ilość koncertów.
Evgenyi Prudnik - to nie tylko mistrz ekspresyjnego śpiewu, ale także wspaniały showman. Był solistą w Narodowej Operetce w Kijowie. Elegancki, przystojny, obdarzony ciemną uwodzicielską barwą głosu. Prawdziwym zaskoczeniem dla publiczności będzie fakt, że Evgeniy jest mistrzem świata w Armwrestlingu.
Eleonora Djulik - Zasłużona Artystka Ukrainy. Solistka Teatru Operetki w Charkowie. Występowała na różnych trasach koncertowych w Europie (Belgia, Francja, Włochy, Kazachstan)
Serhii Androshchuk - Zasłużony Artysta Ukrainy. Laureat międzynarodowych konkursów. W tym roku zadebiutował w Operze Narodowej Ukrainy (Kijów) rolą Księcia w operze „Rigoletto”

Iryna Marko - Solistka śpiewu operowego i popowego. Laureatka licznych konkursów. Pedagog śpiewu. Ma w swoim dorobku koncerty w filharmoniach i teatrach.

Olexandr Forkushak - Wybitny ukraiński baryton o ciemnej barwie głosu, który na scenie prezentuje niebywałą elegancję i mocny głos. Odbył tournée po Wielkiej Brytanii z operami La Boheme, Nabucco i Aida. Regularnie koncertuje także z Narodową Prezydencką Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy. Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty!

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
czwartek, 23 maja 2024
godz. 19:00
sobota, 25 maja 2024
spektakl PRZYGODA Z OGRODNIKIEM g. 16.00
Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski.

„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszło im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie?

Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

Obsada:
Anna Mucha (Cindy Dzika)
Katarzyna Cichopek / Magdalena Smalara (Bernice)
Jakub Wons (Rubens)
Michał Sitarski (Hal Dziki)
Bogdan Kalus (Inspektor Snow)
Wojciech Medyński (Jeremy Cash)

Scenariusz: Norm Foster
Oryginalny przekład i reżyseria: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Krystian Szymczak
Scenografia: Marcello Sora

Spektakl od 18. roku życia

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 25 maja 2024
godz. 16:00
sobota, 25 maja 2024
spektakl PRZYGODA Z OGRODNIKIEM g. 19.30
Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski.

„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszło im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie?

Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

Obsada:
Anna Mucha (Cindy Dzika)
Katarzyna Cichopek / Magdalena Smalara (Bernice)
Jakub Wons (Rubens)
Michał Sitarski (Hal Dziki)
Bogdan Kalus (Inspektor Snow)
Wojciech Medyński (Jeremy Cash)

Scenariusz: Norm Foster
Oryginalny przekład i reżyseria: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Krystian Szymczak
Scenografia: Marcello Sora

Spektakl od 18. roku życia

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
sobota, 25 maja 2024
godz. 19:30
niedziela, 6 października 2024
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo... No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu? I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando", „Felicità", „Miserere", „Parole, parole", z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore" (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu). A zatem – startujemy do Italii!
Repertuar :
1. Parole, parole
2. Tu vuò fà l'americano
3. Il mondo
4. Quando, quando, quando
5. Libertà
6. 24000 baci
7. Vivere con te
8. Ti amo
9. Felicità
10. Grande amore
11. Mamma Maria
12. Volare
13. Che sarà
14. Gloria
15. Senza una donna
16. Guarda che luna
1. Perfect Symphony
2. Susanna
3. Miserere
4. Amore no
5. Abballati
6. Cosa sei
7. Provincia
8. Dimmi che mi ami
9. Musica vita mia
10. Soli
11. Vivo per lei
12. Non è un addio
13. La Danza
14. Parla più piano
15. Musica che resta

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 6 października 2024
godz. 18:00
niedziela, 20 października 2024
spektakl LUMBAGO
Zafascynował Was ktoś tak bardzo, że gotowi byliście złamać małżeńską przysięgę?
Pójść za szaleństwem jak w dym, bez względu na konsekwencje?
Jeśli tak, to… zapnijcie pasy, bo zapowiada się jazda bez trzymanki! Sally i Peter spotykają się, oczywiście w tajemnicy, na ekscytującą, upojną noc. Mąż Sally - pilot samolotów pasażerskich, właśnie wyleciał, więc kochankowie lądują w ich małżeńskim łożu. Sytuacja się jednak komplikuje. Petera niespodziewanie łapie paraliżujący ból w kręgosłupie - lumbago. Amant postanawia rozgrzać plecy w gorącej kąpieli, ale los lubi płatać figle… Zamiast cudownego ozdrowienia klinuje się w wannie!
To dopiero początek kłopotów pary, bo lawina niefortunnych zdarzeń dopiero się zaczyna.
Niespodziewanie w apartamencie pojawiają się wciąż nowi ludzie: niewidomy stroiciel pianin, doktor bez licencji, przystojny mąż Sally, tajemnicza Annabelle oraz stanowcza Jocelyn. Co ich wszystkich łączy? Niedomówienia! W matni kłamstewek, w którą wpadli, każdy jest kimś innym i nieświadomie odgrywa przypisaną rolę. Co z tego wyniknie? Czy można jeszcze bardziej skomplikować sobie życie? Kto będzie w stanie uporządkować ten galimatias? Przekonajcie się na własne oczy w Teatrze Capitol - BĘDZIE ODLOT!

Obsada: Jaślar, Maciąg, Chamski,Borowski,Banasiuk,Linda, Borys

Autor: John Graham
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Joanna Pielat
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera: Katarzyna Ośko

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY

niedziela, 20 października 2024
godz. 16:00
niedziela, 10 listopada 2024
Queen Symfonicznie
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju.

Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w listopadzie 2018.


To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego - Sebastian Machalski. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Cztery ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 200 koncertach pojawiło się prawie 150000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem

ORGANIZATOR ZEWNĘTRZNY
niedziela, 10 listopada 2024
godz. 16:00